BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Coinbase’den Yeni Kripto Para Birimlerine Destek!

Coinbase, yepyeni dijital varlıkları kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Yayın:

-

Coinbase, geçtiğimiz günlerde aralarında VeChain, Synthetix ve DigiByte dahil olmak üzere 18 yeni dijital varlığa destek vereceğini açıkladı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası, yepyeni kripto para birimlerine destek sunarak müşteri portföyünü genişletecek.

Coinbase’in 10 Haziran tarihinde paylaştığı belgelere göre, Aave (LEND), Aragon (ANT), Arweave (AR), Bancor (BNT), Compound Coin (COMP), DigiByte (DGB), Horizen (ZEN), Livepeer (LPT), NuCypher (NKMS), Numeraire (NMR), KEEP Network, Origin Protocol (OGN), Ren (REN), Render Network (RNDR), Siacoin (SC), SKALE Network, Synthetix (SNX), and VeChain (VET) isimli dijital para birimlerine destek sağlayacağını belirtti.

Coinbase, yukarıda bahsi geçen kripto para birimlerini listeleme işlemi hakkında herhangi bir zaman çizelgesi paylaşmadı. Buna ek olarak, bazı yasal onaylara ek olarak “önemli teknik ve uygunlukların incelenmesi” gerektiğini belirttiler.

Coinbase’in duyurusunda “geçerli inceleme ve yetkilere tabi olarak, yeni varlıklar Coinbase’de listelenmeye hazırlanıyor.” şeklinde bir açıklamaya yer verildi. Ayrıca Coinbase, müşterilerinden bu hazırlık sürecinde yeni duyuruları takip etmelerini rica etti.

Coinbase’in, uluslararası kurumsal kripto para birimi kolu Coinbase Custody, geçtiğimiz günlerde kazara Tether’in de (USDT) bu yeni token güncellemesinde yerini alacağı hakkında bir tweet attı. Ancak bu duyuru çok hızlı bir şekilde silindi.

Token Fiyatları İçin İyi Bir Gelişme

Coinbase, bu dijital varlıkları listeledikleri zaman muhtemelen fiyat trendi olarak yükselişe geçecekler. Geçtiğimiz yıl Stellar Lumens’in Coinbase’e eklendiğinde , token o gün içinde yaklaşık %5 oranında değerlenmişti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde MakerDAO’nun (MKR) kendini ikiye katlaması, Coinbase’de listelendikten sonra yaşanmıştı.

VeChain fiyat grafiği Kaynak: Coinbase

Coinbase’in bu açıklamalarından hemen sonra, VeChain’in (VET) fiyatı %12lik bir artış görerek 0.0081$ seviyesine ulaştı. Digibyte (DGB) ise, haftalar sonrasında 0.02$’ın üzerine çıktı.

Coinbase’e Olan Tepkiler Devam Ediyor

Son zamanlarda kripto topluluğunun bazı üyeleri, Coinbase’e kırgın durumda ve #DeleteCoinbase hashtag’i ile tweet atıyorlar.

Bu durumun en büyük sebeplerinden biri ise, Bitcoin (BTC) fiyat artışları esnasında yaşanan kesintiler. Ayrıca bir diğer sebep ise, Coinbase’in IRS sistemini ABD hükümetinin Uyuşturucu Uygulama İdaresi’ne satılma iddiası olarak görünüyor.

7 Haziran tarihinde, borsa kullanıcıları hesaplarından 22.000’den fazla Bitcoin çekti. Bu rakamı dolar bazında söylemek gerekirse yaklaşık 214 milyon$’a tekabül ediyor. Celcius Network’ün CEO’su Alex Manshinsky ise, bu olayların yaşandığı zamanda, Celcius Network’ün 70 milyon dolardan fazla mevduat aldığını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum Geliştiricileri %51 Saldırılarından Endişeli!

Ethereum geliştiricileri, potansiyel %51 saldırıların önüne geçmek için fikirlerini paylaştı.

Yayın:

-

ethereum geliştiricileri

Cuma günü yapılan Core Devs toplantısında, Ethereum geliştiricileri, başarılı %51 saldırılarını önleyebilmek için alınması gereken potansiyel önlemleri tartıştı.

Tartışma, bu hafta Ethereum Classic’e yapılan saldırı dolayısıyla konuşuldu.

Tartışma esnasında, Ethereum geliştiricileri bu saldırılara karşı ek önlemler alıp almamalarını ve bu tür önlemlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında konuştu.

Düzenleme Sınırını Aşağı Çekmek

Blockchain’in yeniden düzenlenmesine karşı potansiyel bir önlem olarak, blockchain geçmişini her noktadan sonra kayıt edecek bir node düzeyinde kontrol noktaları oluşturmaktır. Bu kontrol noktasının ötesinde önerilen herhangi bir blockchain değişikliği nodelar tarafından reddedilecektir.

Blockchainin yeniden düzenlenmesi, yaygın olarak kabul edilen versiyondan daha yüksek miktarda hash gücüne sahip alternatif bir blockchain madenciliğine dayanıyor. Nakamoto konsensüsünün kuralları nedeniyle, daha yüksek bir çalışma kanıtına sahil olan zincir, nodelara yayınlandığında otomatik olarak orijinalinin yerini alır.

Geth istemcisinin geliştiricisi Peter Szilagyi, yazılımın 90.000 bloktan veya iki haftadan daha derin yeniden yapılanma süreçlerini zaten reddettiğini söyledi. Ancak bu durum, ETC’de yaklaşık 4.000 blok üzerinen gerçekleşen saldırıdan çok daha yüksek olarak kayıtla geçti.

Bu eşimin düşürülmesi benzer saldırandan korunmaya yardımcı olabilirken, OpenEthereum’dan Alexey Akhunov, çok düşük sınırların beklenmedik sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Önlemler Etkisiz Olabilir

ETC blockchain’inin derinliğin kısmi olarak daha önceki saldırılar dolayısıyla belirgin durumda. Bu durum, borsaların mevduatları kabul etmesi için onay eşiğini büyük ölçüde yükseltmesine sonuç oldu.

Szilagyi, Ethereum için binlerce bloğa gerek olmadığını söyledi. Merkezi olmayan borsalar, işlemleri sansürleyerek ve yalnızca birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi ile bilgisayar korsanları kazanç sağlayabilir. Ayrıca düşük bir kontrol noktası sınırı ayarlamak, önemli kullanılabilirlik sorunlarına sebep olabilir.

Slizagyi sözlerine şöyle devam etti:

Ağda %51 saldırısı olduğunu kabul ettiğimizde birçok şeyin bozulmaya başladığını vurgulamak istedim.

Ethereum geliştirici şirketi PegaSys’dan bir geliştirici olan Tim Beiko, ETC’nin durumunun farklı olabileceğini söyledi. Çok daha küçük ve daha az değerli bir blockchain olması sebebiyle, %51 saldırısını yapmak daha kolaydır.

Tartışmanın sonunda, geliştiriciler sorunların üzerinde durmayı ve Ethereum’un dayanıklılığına yönelik potansiyel iyileştirmeler üzerinde durmayı kabul etti.

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Rusya’nın Blockchain Seçmen Kayıtları Sızdırıldı!

Yayın:

-

seçmen

1.14 milyon Rus vatandaşının kimlik bilgileri ve seçmen kayıtları an itibarıyla dark web üzerinde kara borsada satışa sunuldu. Bu kimlik bilgileri, ülkenin blockchain teknolojisini kullanan son anayasa referandumuna oy veren vatandaşların bilgileri. Bu bilgiler bilgisayar korsanları tarafından sızdırıldı ve şu an satışta.

Yerel bir haber ajansı olan Kommersant’a göre, bilgisayar korsanları tarafından sağlanan bilgilere ulaşan yasadışı satış yapan kişiler, sızdırılan verileri ve seçmen kayıtlarını içeren bir belgeyi satışa çıkardı. Gelen bilgilere göre veri dosyası tam 30 bin satırlık. Satırların her biri, 1.50 ABD doları değerinde. Ancak verileri toplu olarak satın almak isteyen kişiler satır başına 1 dolar gibi bir fiyat ile ücretlendirilmekte.

Kişisel verilerin aşırı bir şekilde hassas veri içermediği gelen bilgiler arasında. Yine de verilere ulaşımı olan kişiler, Rus vatandaşlarının kredi geçmişini, ev adreslerini ve çalıştığı şirketlerin isimlerini ele geçirmiş durumda.

Verilerin doğruluğu, çalınan kişisel verilerin bir kısmını içeren bir metin dosyasının incelenmesi ile birlikte, yerel medya kuruluşu tarafından doğrulanmış halde.

Rusya’da yerel bir medya kuruluşu olan Medusa tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, “degvoter.zip” başlıklı dosya, 1 Temmuz tarihinde hükümetin internet sitesi aracılığı ile birkaç saat boyunca indirilebilir bir haldeydi.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz yıllarda ABD başkanlık seçiminde oyların çalındığı gibi bir iddia yer almıştı. Buna istinaden seçim kurulu, oyları tekrardan saymıştı. Sizce yaşanan bu durumlar blockchain teknolojisine olan güveni sarsabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.