Muhabbit

BLOCKCHAIN

Coinsquare CEO’su Verileri Çalan İsmi Açıkladı!

Clock
Paylaş
Coinsquare CEO’su Verileri Çalan İsmi Açıkladı!

Kanada menşeli kripto para borsası Coinsquare, geçtiğimiz yıl eski bir çalışanı tarafından yapılan yasadışı hareketin, bazı müşterilerinin kişisel bilgilerinin bir hacker grubunun eline geçmesi ile sonuçlandığını söyledi.

Bir haber kuruluşu olan Vice tarafından, hackerların SIM swap saldırılarını gerçekleştirebilmek için bazı müşterilerin, e-posta adreslerini, telefon numaralarını ve fiziksel adreslerini içeren bilgilerini kullanmayı planladıkları bildirildi.

Coinsquare Ceo’su Cole Diamond’a göre, yer alan haberin içeriğine bakıldığında verileri çalan kişi 1.5 yıl önce şirkette çalışmış olan biri.

Diamond açıklamalarına, eski çalışanının müşteri ilişkileri yönetimi sisteminden (CRM) veri çaldığını ekledi. Ayrıca Coinsquare, bu güvenlik ihlalinin farkına 1 yıl öncesinde vardı ve polis ile temasa geçti. Kripto para borsası, çalışanların CRM sisteminden veri silemediğinden emin olmak için iç güvenlik unsurlarını güncelleştirdiğini söyledi.

Diamond’a göre, söz konusu çalışan bu hırsızlık eylemini, Coinsquare’in güvenli bir kripto para borsası itibarını zedelemek için yaptı.

Diamond, verileri tehlike altına giren kullanıcılara ulaşarak, hesap bilgilerini değiştirmek ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmek için iletişime girildiğini belirtti. Etkilenen kullanıcı sayısın hakkında bilgi vermeyen Diamond, polisin hala olayın büyüklük ölçeği hakkında araştırma yaptığını söyledi. Ayrıca Diamond, sözlerine şunları ekleyerek verdiği demeci bitirdi;

İşini yapan herkesin yaptığı iş ile ilgili verilere erişimi olmalı, bu durumdan dolayı bir işletmenin kendisini bu tür olaylardan korumak için yapabileceği ne varsa yapmalı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar