Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $25656.76
-3.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1743.5
-5.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $11.44
-19.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $236.4
-9.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

CoinTelegraph Sahibi, Alameda Destekli ‘Samcoins’ CEO’suna Dava Açtı

Davanın Kasım 2022’de Londra Yüksek Mahkemesinde açıldığı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
CoinTelegraph Sahibi, Alameda Destekli ‘Samcoins’ CEO’suna Dava Açtı

CoinTelegraph’ın sahibi Gregory Fishman, Alameda destekli ‘Samcoins’ CEO’su Alex Grebnev’i misappropriasyon yani haksız kullanım suçlamasıyla dava etti.

Fishman, Grebnev’in MAPs ve Oxygen gibi projelerin fonlarında haksız kullanım ve fikir hırsızlığı yaptığını iddia ediyor. Davanın, Kasım 2022’de Londra Yüksek Mahkemesinde açıldığı belirtiliyor.

728×90 muhabbit - CoinTelegraph Sahibi, Alameda Destekli 'Samcoins' CEO'suna Dava Açtı300x250 muhabbit - CoinTelegraph Sahibi, Alameda Destekli 'Samcoins' CEO'suna Dava Açtı

Coindesk’in haberine göre, Sam Bankman-Fried’in kurucusu olduğu batık kripto para borsası FTX ile yakından ilgili olan Maps me MAPs ve Oxygen (OXY) kripto para projelerinin CEO’su Alex Grebnev, CoinTelegraph haber sitesinin sahibi Gregory Fishman tarafından fonların kötüye kullanılması iddiasıyla dava edildi.

Haksız kullanım davası

Dava ilk olarak Kasım 2022’de Londra Yüksek Mahkemesinin ticari bölümünde açıldı ve son olarak 22 Mayıs 2023’te güncellendi. Davanın konusunu, Grebnev’in tamamlanmamış kripto para projeleriyle ilgili fonların kötüye kullanılması ve fikirlerin çalınması iddiaları oluşturuyor. Alameda Research ve Sam Bankman-Fried tarafından büyük ölçüde desteklenen MAPs ve OXY tokenlar, halk arasında “Samcoins” yani Sam’in coinleri olarak bilinen bir grubun parçasıydı.

Konu hakkında bilgisi olan bir kaynaktan aktarılanlara göre; Fishman, Grebnev’in belirli kripto para projelerini destekleyen fonları zimmetine geçirdiğini iddia ediyor. Ayrıca Fishman, Grebnev’in kendisiyle bir iş ilişkisine girdiğini ve Sam Bankman-Fried’ın Grebnev’e fon teklif etmesi üzerine bu ilişkiyi sonlandırdığını ve fikirlerini çaldığını da iddia ediyor.

Coindesk konuya dair bilgi almak için ulaşmaya çalıştığı Fishman ve Grebnev’in yanıt vermediğini belirtti.

Ocak 2021’de Bankman-Fried’in yatırım şirketi Alameda Research, Google Maps alternatifi olan blockchain projesi Maps.me için 50 milyon dolarlık bir yatırıma öncülük etti. Bir ay kadar sonra Maps.me’ye entegre etme umuduyla Oxygen için 40 milyon dolarlık bir yatırım turu daha düzenledi. Bu yatırım turunda diğer yatırımcılar CMS, Multicoin, CoinDesk, Genesis gibi şirketler de yer aldı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar