Muhabbit

BITCOIN

Coldplay’in Basçısı Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!

Dünyaca ünlü müzik grubu Coldplay’in basçısı Guy Berryman, kripto para uygulaması olan Zumo’ya fon sağlayarak kripto para dünyasına adımı attı.

Clock
Paylaş
Coldplay’in Basçısı Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!

Dünyaca ünlü müzik grubu Coldplay’in basçısı Guy Berryman, kripto para uygulaması olan Zumo’ya fon sağlayarak kripto para dünyasına adımı attı.

Kripto para dünyasında sanatçılara rastlamak pek de olağan dışı bir olay değil. Türkiye de dahil olmak üzere dünya çapında birçok örneği mevcut. Rapçi Akon’un Akon City projesi veya Emre Aydın’ın kripto para dünyası hakkındaki yorumları gibi. Bu örneklere bir yenisi daha eklendi. Dünyaca ünlü müzik grubu Coldplay’in basçısı Guy Berryman, kripto para dünyasına katılarak bir kripto para cüzdanı/borsası olan Zumo uygulamasına fon sağladı.

Coldplayin basçısı kripto para uygulaması zumoya fon sağladı. - Coldplay'in Basçısı Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!

Edinburgh merkezli Zumo, öncelikle lider kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum’u destekleyen kripto para cüzdanı uygulamasıdır. İkinci aşamada Ethereum ve Bitcoin ile ödeme yapma şansı verecek olan uygulamanın üçüncü aşamasında kripto para borsası özelliği aktifleşecektir.

Zumo’nun kurucu ve CEO’su Nick Jones, yerel bir basın merkezine verdiği demeçte “Covid-19 bize nakitsiz bir topluma geçişin elzem olduğunu göstermiştir. Corona gibi beklenmedik krizlere dayanıklı olacak yeni para birimlerine yatırım yapmanın güvenli ve kolay yolları olduğunun farkına varmamızı sağlamıştır.” dedi.

İlk olarak Bitcoin ve Ethereum saklanmasına sonrasında alım satımlarının yapılmasına olanak sağlayacak olan uygulama, merakla bekleniyor. Bununla birlikte Bitcoin ve Ethereum sistemi oturduktan sonra farklı kripto para birimlerinin de uygulamaya katılması ve borsa işlemlerinin yapılabilmesi planlanıyor.

CEO Jones’a göre Zumo sadece kripto para dünyasını hedef almıyor. Blockchain tabanlı kullanıcı dostu arayüzü ile teknolojiden pek anlamayan, kripto para dünyasına henüz girmemiş yeni yatırımcıları da hedef alıyor. Yani bir açıdan kripto paraların tanınması ve benimsenmesi adına çalışıyor.

Hem ülkemizde hem de dünyada sanatçıların kripto para dünyasına yönelmesi kripto paraların tanınması ve benimsenmesi için oldukça önem arz ediyor. Kripto para ile ilgili olsun olmasın çok daha büyük kitlelere seslenebilen sanatçıların, bu konuda farkındalık yaratmaları şüphesiz ki Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para birimlerinin benimsenmesini kolaylaştıracaktır.

 

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar