Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

BLOCKCHAIN

Collins Dictionary, Yılın En İyi Kelimesinin “NFT” Olduğunu Açıkladı!

NFT’ler, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Yayın:

-

Çevrim içi sözlük uygulaması olan “Collins Dictionary“, 2021 yılının en önemli kelimesinin, değiştirilemeyen token olarak adlandırılan “NFT” olduğunu açıkladı.  

Sözlük yayımcısı, 24 Kasım 2021 tarihinde yayımladığı blog yazısında bu durumu internet ve para arasındaki kesişme noktası olarak nitelendirerek şu ifadelere yer verdi:

“Son 12 ayda, nefes kesen haberlerde ve sosyal medyada kesinlikle tekrar tekrar duyduğumuz bir moda kelime: NFT.”  

Bilindiği üzere NFT’lere olan ilgi 2021 yılında patlama yaşadı. NFT’lerin işlem hacmi ocak ayından bu yana istikrarlı bir şekilde arttı ve bu yılın ağustos ayında 1,05 milyar $’lık rekor seviyeye ulaştı. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Collins, yayımladığı listenin en tepesinde bulunan “NFT”ye ek olarak, 2021’de artan ilgiden dolayı, “metaverse” ve “crypto” kelimelerini de yılın diğer en iyi kelimeleri olarak adlandırdı.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

NFT’ler Her Alandan İlgi Görmeye Başladı

NFT satışları sadece çevrim içi ortamlarda kalmayıp, ünlü müzayede evleri tarafından da açık artırma ile satışa sunulmaya başladı. Örneğin, asırlık sanat müzayede evi Sotheby’s, bu yıl çok sayıda NFT’yi açık artırmaya çıkardı, hatta şirket, ekim ayında Sotheby’s Metaverse adlı kendi NFT platformunu dahi başlattı. 

Bunun yanında birçok ünlü sanatçı da NFT kervanına dahil oldu. Bu ünlü isimler arasında Katy Perry, The Weeknd, Rob Gronkowski ve Simone Biles’in yer aldığı biliniyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version