Muhabbit

Compound Token COMP Fiyat Analizi 03.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz. COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Compound fiyat analizi ilk versiyon

Bugünkü fiyat analizi yazımda uzun zamandır analizini yapmadığım bir coin’i inceleyeceğim. Compound Token’in son analizini birkaç ay önce yapmışım. Hem bundan dolayı hem de grafiği hoşuma gitmesinden dolayı bugün ona yer vermek istedim. Şimdi COMP’un grafiğine gelelim.

Compound Token COMP fiyat grafiği 03.05.2021. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Grafikteki yeşil alanlar destek bölgelerimiz. Dirençlere bilerek pek yer vermedim. Bu grafikte sadece önceki tepe bölgesinin bulunduğu direnç önemli bence, ama o kısmı çok karmaşıklaştırmamak için eklemedim. COMP aslında piyasaya güzel bir yenilikle gelmişti. İlk başta güzel bir hype yakalasa da sonra fiyatında düşüşler gelmişti ve fiyatı 80 dolar seviyesine kadar inmişti. Ancak o seviyeden sonra güzel bir yükseliş trendi yakaladı ve fiyatı 880 dolar seviyesine kadar çıktı ve dip bölgesinden bu yana yaklaşık 11X yapmış oldu. Ancak nedense türk kripto piyasasında çok fazla konuşulmamakta. Şimdi grafiğin şimdiki durumuna gelelim. Tepe bölgemizde oluşan küçük bir düşen trend görmektesiniz. Fiyat bu trend ile hemen altındaki destek arasında sıkışmış durumda. Ancak burada bir wedge oluşumu olabileceğinden bu destek bölgesinin biraz esnetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani destek altında direkt short işlem aramayacağım veya stoplamayacağım, o bölgedeki harekete bakacağım. Diğer yandan düşen trend kırılımı ile ilk hedefim bir önceki tepe bölgesi olacak, ikinci hedefim ise 950 dolar bölgesi olarak almayı planlıyorum. Umarım bu trend güzel bir kırılım yapar ve yatırımcıları için güzel fırsatlar verir.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version