Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Concordium Üçüncü Testnet’ini ve Teşvik Programını Duyurdu!

Nisan ve Haziran ayında başarıyla gerçekleştirdiği ve sonlandırdığı iki farklı “testnet”in ardından Concordium, üçüncü testnet için çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Clock
Paylaş
Concordium Üçüncü Testnet’ini ve Teşvik Programını Duyurdu!

Gizlilik ve kurum odaklı blockchain projesi Concordium, üçüncü “testnet”ini duyurdu.

Nisan ve Haziran ayında başarıyla gerçekleştirdiği ve sonlandırdığı iki farklı “testnet”in ardından Concordium, üçüncü testnet için çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Mainnet aktivasyonu için oldukça önemli bir adım olarak görülen üçüncü testnet, blockchain ağının evrimi açısından da büyük önem taşıyor. Yeni testnet ile birlikte proje bir teşvik programı da açıklamış durumda.

6 Ekim tarihi itibarıyla başlatılan yeni testnet birçok geliştirme ve güncellemeyi de bünyesinde barındırıyor.

Güncelleme paketi içerisinde normalde anonim olan kişilerin, mahkeme kararı ile talep edilmesi durumunda anonimliğin iptal edilmesi ve kişinin ortaya çıkarılmasını sağlayan bir araç da bulunuyor.

Diğer yandan şifreleme yöntemi sayesinde anonim olarak transfer işlemlerinin gerçekleşmesi de testnet üzerinde aktif olarak test ediliyor. Bu sayede gönderilip alınan miktarların da gizli tutulması amaçlanıyor. Bahsi geçen bu özellik hem mobil uygulama üzerinde hem de Concordium Client üzerinde aktive edilmiş durumda.

Zero Knowladge Proof (ZK) mekanizması ile birlikte tüm tarafların anonim bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan Concordium, bu özellik ile birlikte yüksek seviyede anonimlik sağlamayı amaçlıyor.

Testnet 3 ile birlikte Coincordium, Android ve IOS uygulaması Concordium ID için de bir güncelleme yayınladı. Güncelleme ile birlikte kullanıcılar ID’lerini farklı cihazlar arasında taşıyabilecek ve yeni cihazlarda aktivasyon gerçekleştirebilecek.

Son testnet ile birlikte açıklanan teşvik programı kapsamında geliştiriciler ve ağı test etmek isteyen kişiler davet ediliyor. Bu sürece katılacak kişiler ise toplamda 10 Milyon GTU’luk havuzdan faydalanacak.

Ödüller ise “mainnet”in aktive edilmesinden sonra kullanıcılara dağıtılacak. “Mainnet”in de bu yıl aktive edilmesi bekleniyor.

Katılımcıların teşvik programında yararlanabilmesi için 15 Ekim ile 26 Kasım arasında ağa katılmış olmaları gerekmekte.

Kullanıcıların teşvik programına dahil olabilmesi için Concordium ID üzerinden kayıt olup hesap oluşturması ve “baker” olarak ağa katkıda bulunmaları gerekmekte.

Konu ile ilgili olarak Concordium CEO’su Lone F&oslash’ın sözleri şu şekilde.

Üçüncü testnet ile birlikte büyük bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bu noktada geliştiricileri ağa katılmaya teşvik etmek istedik ve teşvik programımızı duyurduk.

Concordium Testnet’ine katılmayı düşünüyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar