Muhabbit

ConsenSys, Eski Yatırım Başkanına Dava Açtı!

ConsenSys ve Kavita Gupta arasında sular durulmuyor! Karşılıklı suçlamalar ve davalar devam ediyor.

Consensys

Consensys

Blok zinciri yazılım teknolojisi şirketi olan ABD New York merkezli ConsenSys AG, eski yatırım başkanına özgeçmiş sahtekarlığı iddiasında bulunarak dava açtı.


Bir Ethereum destekçisi olarak bilinen ConsenSys AG, şirketin risk sermayesi bölümünde görevli olan eski başkan Kavita Gupta‘ya dolandırıcılık davası açtı. ConsenSys AG’nin açtığı yeni dava, Kavita Gupta’nın New York eyalet mahkemesine ConsenSys Ventures için şikayette bulunmasından yaklaşık iki hafta kadar sonra geldi.

ConsenSys: Kavita Gupta’nın Özgeçmişi Sahte!

ConsenSys, Kavita Gupta’nın harika niteliklere sahip olduğunu iddia ederek, şirketin kendisini işe almaya teşvik ettiğini ve bunun aslında doğru çıkmadığını savundu. Ayrıca davada; Harvard Business School, MIT ve The World Bank ile ilgili özgeçmiş bilgilerinin ve kimlik bilgilerinin sahte olduğu iddia ediliyor.

ConsenSys bulunduğu şikayette, eski başkan Gupta’nın bir girişim fonu yönetme yeteneğine sahip olmadığını ve kişiliğindeki zehirli ve istismarcı yönlerinin, şirketin diğer çalışanlarını ve birçok iş fırsatını kaçırmasına neden olduğunu da iddia etti.

Kavita Gupta: ConsenSys İtibarımı Yok Etmek İstiyor!

Kavita Gupta ise karşı atakta bulunarak, 31 Aralık’ta en az 30 milyon dolarlık tazminat talep ettiği şikayetinin daha da genişletilmiş bir halini mahkemeye sunacağını söyledi. Kavita Gupta ayrıca, ConsenSys’in kendisine itibar suikasti yaptığını ve “kamusal anlamda bir alay konusu” haline getirmeye çalıştığını söyledi. Geçmişte şirkette kötü muamele gördüğünü ve ConsenSys’in tüm tanımlamalarına itiraz ettiğini belirtti.

Kavita Gupta’nın avukatı da, ConsenSys şirketinin 300 milyon dolardan fazla kazanç sağladığı halde Gupta’ya ödeme yapmak yerine onun itibarını yok etmek istediğini söyledi.

ConsenSys, Kavita Gupta’nın Belgelerde Sahtecilik Yaptığını İddia Etti!

ConsenSys en son şikayetinde (10 Ocak), kendisinden ısrarla kimlik bilgilerinin doğrulanması istendiğinde Gupta’nın doğrulayamadığını ve bu yalanlarını gizlemek için de belgelerde sahtecilik yaptığını söyledi. Ayrıca Gupta’yı kovmadıklarını ve bazı haklarını alabilmesi için istifa etmesine izin verdiklerini fakat Gupta’nın bu teklifi kabul etmeyerek milyonlarca dolarlık şirket hisselerinden almak istediğini belirtti.

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version