Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44231.97
1.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2368.11
-0.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.9
17.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.4
3.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!

Corona virüsü pandemisi ile mücadelede Blockchain desteği alan ülkelere Birleşik Arap Emirlikleri de eklendi.

Clock
Paylaş
Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!

Corona virüsü ile mücadelede Blockchain desteği alan ülkelere Birleşik Arap Emirlikleri de eklendi.

Corona virüsü salgını sebebiyle tüm dünyada virüse karşı mücadelede alternatif çözüm arayışları sürüyor. Çoğu ülke ve şirket çözümü Blockchain tabanlı sistemlerde buluyor. Bunlara bir yenisi daha eklendi; Birleşik Arap Emirlikleri.

728×90 muhabbit - Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!300x250 muhabbit - Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!

Şu anda (22.05.2020/08:00) 26.898 vaka, 237 ölü ve 12,755 iyileşen hasta sayısıyla henüz pik noktasını görmediği düşünülen BAE, pandemiye karşı mücadelesinde farklı yollar denemeye karar verdi. Bünyesindeki Blockchain tabanlı teknoloji işletmesi in5 ile birlikte Blockchain, robotik ve 3D yazıcı gibi teknolojilerden faydalanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri corona - Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!

Çarşamba günü (20.05.2020) yerel haber merkezlerinde geçen habere göre girişim şirketi in5, Corona virüsü pandemisine karşı 3D yazıcı, robotik ve Blockchain teknolojileri yardımıyla biyometrik bir tanıma sistemi geliştirecek. Corona virüsünün bulaşı olasılığı göz önüne alındığında parmak izi ile kimlik tanımlama işlemleri sıkıntı yaratabiliyor. Biyometrik tanıma sistemi de tam burada öne çıkıyor. Parmak izine ihtiyaç olmadan kimlik tanımlamaya imkân veren bu sistemin özellikle hasta kayıtta kullanılması planlanıyor.

Liber Health CEO’su Syed Abrar Ahmed’e göre, Blockchain tabanlı sistem sayesinde hem bulaşı oranı azalacak hem de hasta kayıtlarının tutulmasındaki eksiklik giderilecektir. Olası bir nakil hâlinde hastanın tıbbi kayıtları Blockchain teknolojisi sayesinde karşı tarafa eksiksiz bir şekilde tanımlanabilecektir. Ayrıca sistemin bütün elektronik tıbbi kayıt sistemlerine entegre olması bekleniyor.

Tüm dünyada etkin bir şekilde kullanılan Blockchain teknolojisinin, Corona virüsü pandemisi ile mücadelede multidisipliner çalışmalarda kullanıldığına şahit oluyoruz. Aşı çalışmalarında, tedarik çalışmalarında ve hasta kayıtlarında aktif bir şekilde kullanılmasıyla hayatımızı kolaylaştırdığı aşikâr olan bu teknoloji, benimsemenin de yolunu açacaktır.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar