BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!

Corona virüsü pandemisi ile mücadelede Blockchain desteği alan ülkelere Birleşik Arap Emirlikleri de eklendi.

Yayın:

-

Corona İle Mücadelede Blockchain Desteği Artıyor!

Corona virüsü ile mücadelede Blockchain desteği alan ülkelere Birleşik Arap Emirlikleri de eklendi.

Corona virüsü salgını sebebiyle tüm dünyada virüse karşı mücadelede alternatif çözüm arayışları sürüyor. Çoğu ülke ve şirket çözümü Blockchain tabanlı sistemlerde buluyor. Bunlara bir yenisi daha eklendi; Birleşik Arap Emirlikleri.

Şu anda (22.05.2020/08:00) 26.898 vaka, 237 ölü ve 12,755 iyileşen hasta sayısıyla henüz pik noktasını görmediği düşünülen BAE, pandemiye karşı mücadelesinde farklı yollar denemeye karar verdi. Bünyesindeki Blockchain tabanlı teknoloji işletmesi in5 ile birlikte Blockchain, robotik ve 3D yazıcı gibi teknolojilerden faydalanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri corona virüsü ile mücadelede Blockchain kullanacak

Çarşamba günü (20.05.2020) yerel haber merkezlerinde geçen habere göre girişim şirketi in5, Corona virüsü pandemisine karşı 3D yazıcı, robotik ve Blockchain teknolojileri yardımıyla biyometrik bir tanıma sistemi geliştirecek. Corona virüsünün bulaşı olasılığı göz önüne alındığında parmak izi ile kimlik tanımlama işlemleri sıkıntı yaratabiliyor. Biyometrik tanıma sistemi de tam burada öne çıkıyor. Parmak izine ihtiyaç olmadan kimlik tanımlamaya imkân veren bu sistemin özellikle hasta kayıtta kullanılması planlanıyor.

Liber Health CEO’su Syed Abrar Ahmed’e göre, Blockchain tabanlı sistem sayesinde hem bulaşı oranı azalacak hem de hasta kayıtlarının tutulmasındaki eksiklik giderilecektir. Olası bir nakil hâlinde hastanın tıbbi kayıtları Blockchain teknolojisi sayesinde karşı tarafa eksiksiz bir şekilde tanımlanabilecektir. Ayrıca sistemin bütün elektronik tıbbi kayıt sistemlerine entegre olması bekleniyor.

Tüm dünyada etkin bir şekilde kullanılan Blockchain teknolojisinin, Corona virüsü pandemisi ile mücadelede multidisipliner çalışmalarda kullanıldığına şahit oluyoruz. Aşı çalışmalarında, tedarik çalışmalarında ve hasta kayıtlarında aktif bir şekilde kullanılmasıyla hayatımızı kolaylaştırdığı aşikâr olan bu teknoloji, benimsemenin de yolunu açacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Alibaba Kurucusu Jack Ma: Dijital Para Birimi, Parayı Yeniden Tanımlayabilir!

Jack Ma, dijital paranın finans sisteminin merkezinde yer alacağını açıkladı.

Yayın:

-

24 ​​Ekim tarihinde Şangay’da çeşitli organizasyon komitesi üyesi kuruluşlar tarafından düzenlenen 2. Finans Zirvesi’ne Birleşmiş Milletler Dijital İşbirliği Üst Düzey Grubu eş başkanı olarak katılan Jack Ma, dijital para birimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dijital para biriminin, para birimini yeniden tanımlayabileceğini söyleyen Ma, Dijital para birimi hakkında konuşurken şu ifadeler yer verdi:

“Örnek olarak dijital para birimini alın. 30 yıl sonra dünyanın ihtiyaç duyduğu finansal sistem gelecek vizyonla inşa edilirse, dijital para birimi çok önemli bir gösterge olabilir.”

Açıklamalarına devam eden Ma, günümüzde dijital para birimi standartları yakalamaktan çok değer yaratma zamanı olduğunu söyledi. Dijital para birimi aracılığıyla yeni bir finansal sistemin nasıl kurulacağının tek yolunun, dünya için geleceği düşünmek, küresel ticaretin nasıl yapılacağını düşünmek ve dünyayı düşünmek olduğunu açıkladı.

Dünya ticaretinin sürdürülebilirlik, yeşillik ve kapsayıcılık sorunlarını gerçekten çözmek için ise teste dayanabilecek ve blockchain teknolojisi temelinde kurulmuş bir veri tabanı olması gerektiğini bildirdi.

Dijital para biriminin çığır açacağından bahseden Ma ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Para biriminin ana işlevi hala var olsa da, dijital para birimi kesinlikle para birimini yeniden tanımlayacak. Tıpkı Apple cep telefonunun cep telefonunu yeniden tanımlaması gibi.”

Çin’in en zengin kişisi Jack Ma, Çin’in en büyük e-ticaret platformu Alibaba‘nın kurucusu ve eski başkanıdır. Ticaret faaliyetlerinin yanında finans sistemine de çok meraklı olan işadamı, en eski ödeme sistemlerinden biri olan ve şimdi Çin’deki en büyük ödeme platformu olan Alipay’in de sahibidir. Bunun yanında Alipay’in operatörü ve Alibaba Group’un bir iştiraki olan Ant Group’un kurucusudur.  Ayrıca şirket yakın zaman önce AntChain adı verilen yeni bir blockchain çözümünü de başlatmıştır.

Görünüşe göre Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, dijital para biriminin muhtemelen parayı yeniden tanımlayacağına ve gelecekteki  küresel finans sistemimizin merkezinde yer alacağına inanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.