Muhabbit

Corona Virüsü Son Kurbanı “Kripto Vadisi”, Oldu “Ölüm Vadisi”

İsviçre’nin can çekişen “Kripto Vadisi”, Corona virüsü yüzünden son nefesini vererek “Ölüm Vadisi” oldu.

İsviçre muhabbit

İsviçre’nin can çekişen “Kripto Vadisi”, Corona virüsü yüzünden son nefesini vererek “Ölüm Vadisi” oldu.

Dünyanın tüm dengesini bozan Corona virüsünün son kurbanı İsviçre’nin can suyu misali fon bekleyen projesi Kripto Vadisi oldu. Yarattığı ekonomik istikrarsızlık ve kriz hâli büyük yatırımcıların ve şirketlerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve hatta hükümetlerin bile başına bela oldu. İsviçre de bunlardan sadece biri.

İsviçre hükümeti geçtiğimiz ay ülkedeki fintech girişimleri için 159 milyon dolarlık fon sağlayacaklarını açıklamışlardı. Zug eyaletinin ekonomi sorumlusu Heinz Tännler bir süredir Kripto Vadisi için hükümetten fon sağlamaya çalışıyordu. Nisan ayında yerel Blockchain girişimlerine fon sağlamak amacıyla 103 milyon dolarlık bir destek paketi önermişti. Ancak bu önerisi hükümet tarafından Covid-19 sebebiyle reddedildi.

Kripto Vadisi merkezi Zug Eyaleti

Heinz Tännler destek paketinin üst kuruldan geçmesi için her şeyi yaptıklarını ancak düzenleyiciden geri döndüğünü ifade etti. Blockchain tabanlı Kripto Vadisi’nin sadece günümüz için değil gelecek için de çok önemli olduğunun altını çizen Tännler, hükümetten umudu kesip bireysel yatırımcılardan fon arayışına girebileceklerinin sinyalini verdi.

Kripto Vadisi’ni onaylamayan düzenleyicilerin yaklaşık iki düzine Blockchain tabanlı olmayan projeleri onayladığı öğrenildi. Tüm dünya Blockchain tabanlı projelere yönelim içerisinde. Blockchain tabanlı projeler ile Corona virüsüne karşı bir mücadele verirken İsviçre hükümetinin Blockchain tabanlı Kripto Vadisi projesini onaylamaması şaşırttı.[1][2][3].

Hükümetten fonu sağlayamayan “Kripto Vadisi” yerel haber bültenlerinde “Ölüm Vadisi” olarak anılmaya başladı.

Son Yazılar

Exit mobile version