Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43431.11
-1.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2375.94
4.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.17
2.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.4
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Craig Wright, Roger Ver’e Hakaret Davası Açtı!

Yine Craig Wright, yine kaos!

Clock
Paylaş
Craig Wright, Roger Ver’e Hakaret Davası Açtı!

Kendisini Bitcoin (BTC) yaratıcısı ilan eden Craig Wright, rakiplerine karşı sürekli hakaret davası açıyor!

25 Ağustos’ta Wright, yayın organı CoinGeek’in haberine göre, büyük endüstri figürü Roger Ver’e Antigua ve Barbuda Yüksek Mahkemesi’nde hakaret davası açtı.

728×90 muhabbit - Craig Wright, Roger Ver'e Hakaret Davası Açtı!300x250 muhabbit - Craig Wright, Roger Ver'e Hakaret Davası Açtı!

CoinGeek tarafından elde edilen resmi bir iddiaya göre Wright, Wright’ın Bitcoin’in gerçek yaratıcısı Satoshi Nakamoto olmadığını kamuya açıkladığı için Ver’e karşı yasal işlem başlatıyor. Mahkeme belgesi, özellikle Ver’in Mayıs 2019’da Wright’a gönderdiği video mesajına atıfta bulunarak, “Craig Wright bit yalancı ve sahtekar, bu yüzden beni tekrar dava et” şeklinde ifade ediyor.

Belgede, yeni iftira iddiasında Ver’i YouTube ve Twitter gibi platformlarda benzer “iftira” iddialarının yanı sıra hakaret için tazminat olarak ödeme yapmaktan alıkoyan bir ihtiyati tedbir yer alıyor.

Bildirildiği gibi, Wright daha önce İngiltere ve Galler Yüksek Mahkemesinde, 2019’da bir YouTube videosunda kendisine yalancı ve dolandırıcılık iddialarında bulunduğu için Ver’e iftira davası açmıştı. Video, daha sonra YouTube toplulu kurallarını ihlal ettiği için eleştirildi ve bu da Wright’ın hakaret davasına yol açtı. Mayıs 2019 videosunun YouTube’dan kaldırılmasına rağmen, Ver’in Wright’a gönderdiği mesaj, hala resmi Twitter hesabında hala mevcut.

İngiltere Yüksek Mahkemesi daha sonra Temmuz 2019’da yargılama yetkisi sorunları nedeniyle Wright’ın hakaret davasını düşürdü. İngiltere ve Galler Temyiz Mahkemesi de Mayıs 2020’de davanın İngiltere ile ilgili bir sorun olmadığını iddia ederek Wright’ın itirazını geri çekti.

Mahkeme belgesine göre, hem Wright hem de Ver Antigua ve Barbuda vatandaşları olduğundan, yeni hakaret davasının yargı yetkisi açısından daha fazla şansı olacak.

İddia edilenlere göre Wright, Londra’da ikamet eden bir Avustralya vatandaşı. Avustralyalı bilim adamının 2019’da Avustralya vatandaşı değil, Antigua ve Barbuda’dan vatandaş olduğu iddia ediliyor.

Saint Kitts ve Nevis vatandaşı olan Ver, görünüşe göre Antigua ve Barbuda vatandaşlığının ülkenin Vatandaşlık Yatırım Programı Aracılığı ile elde etti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar