Muhabbit

Crypto.com 320.000 ETH’u Yanlış Adrese Yolladı!

Crypto.com, varlıklarının ne kadarını geri alabildi?

FTX’in likidite sorunundan sonra iflas etmesinden sonra rezervlerin kanıtlanması oldukça önemli oldu. Yatırımcılar, önde gelen kripto para borsalarını soğuk ve sıcak cüzdan adreslerini halka açık bir şekilde listelemeye çağırdı. Crypto.com, fonlarının durumunu göstermek için soğuk cüzdandan işlem yapmaya kalkınca yanlış adrese 320.000 ETH yolladı.

Crypto.com’un yolladığı 320.000 ETH’nin zincir içi veriler ile takip edildiğinde Gate.io’ya gönderdiği ortaya çıktı. Twitter’da ise kullanıcı varlıklarının %100’ünün soğuk cüzdanlarda saklanmasının tehlikeli olduğuna dair tartışmalar çıktı. Tartışmaya Crypto.com CEO’su Kris Marszalek de katıldı. Marszalek, Crypto.com’un gönderdiği fonların Ethereum varlıklarının %82’sini temsil ettiğini ve bunların soğuk cüzdanda saklandığını kabul etti. Konu hakkında Marszalek ayrıca şunları söyledi:

“Fonların yeni bir soğuk cüzdan adresine yollanması gerekiyordu, ancak whitelist’e eklenmiş bir borsa adresine gönderildi.”

Crypto.com sözcüsü ise fonların gönderildiği hesabın Gate.io’ya ait olduğunu açıkladı. Marszalek de bunu doğruladı ve Gate.io’daki fonların geri gönderildiğini söyledi. Marszalek ayrıca yatırımcılara bu tarz bir yanlışlığın tekrar olmayacağını ve bunun için yeni özellikler çıkaracaklarına dair güvence verdi.

Crypto.com 325.000 ETH’un hepsini mi geri aldı?

CEO Kris Marszalek, 325.000 Ethereum’un hepsinin geri alındığını açıkladı. Ancak, zincir içi verilere bakıldığında 285.000 ETH geri alınmış olarak görünüyor. Üstelik Gate.io 285.000 ETH’u 1 hafta sonra geri gönderdi.

Daha sonraki araştırmalar ise eksik kalan 35.000 ETH’un borsa tarafından henüz onaylanmamış farklı bir adrese gönderildiğini ortaya çıkardı.

Şirket benzer yanlış fon aktarımını daha önce de yapmıştı. 2021 Mayıs ayında Crypto.com Melbourne merkezli yatırımcılara yanlışlıkla 67 dolar değerinde 100 AUD yollayacakken, 7 milyon dolar değerinde 10,5 milyon AUD yolladı. Olay 2021 yılının sonundaki denetime kadar keşfedilmedi. Topluluğa ise 2022 Ağustos ayında bildirildi.

CEO Kris Marszalek, 10 Kasım 2022 tarihinde şeffaflığın ve kullanıcı güvenliğinin önemini savunarak Crypto.com’un rezerv kanıtlarını göstereceğini açıklamıştı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version