BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Crypto.com Chainlink Entegrasyonunu DeFi’ye Açılan Bir Geçit Olarak Görüyor!

Chainlink, DeFi’ye adım atıyor!

Yayın:

-

Chainlink

Crypto.com (CRO), gelişen DeFi alanına doğru yol alırken, Chainlink’in fiyat akışlarını DeFi cüzdanına ekliyor.

Şirketin işletme müdürü Eric Anziani, konu hakkında şunları söyledi:

Chainlink ile ortaklığımızın bir DeFi protokolü ile ilk entegrasyonumuz olduğunu söyleyebilirim. Bu entegrasyon müşterilerimize DeFi cüzdanımızda verdiğimiz fiyatlarda şeffaflık sağlama ve aynı zamanda ekosistemimizden emin olma açısından değer kazandırıyor. Token CRO, özellikle Chainlink mimarisi sayesinde CRO için bir fiyat akışı oluşturarak harici protokole entegre edilebilir.

Chainlink Entegrasyonu Kaynak: Crypto.com

Merkezsiz bir fiyat akış bilgisi alacak olan ilk ticaret çifti CRO / ETH olacak. Bunu takiben ise CRO / USD fiyat akış bilgisini alacak. Anzianı, şirketin DeFi tokenleri ile başladığını, ancak gelecekte ekosistemdeki tüm tokenler için Chainlink’in fiyat akışını kullanılmasının planlandığını söyledi. Şirketin görüşüne göre, DeFi alanına genişleme, aldatmacalardan yararlanma arzusundan değil, her insanın kendi mali durumun, verilerini ve kimliğini kontrol etme konusundaki haklarının savunulması.

Blockchain teknolojisinin ve özellikle DeFi’ın, insanların sahip olması gerektiği bu temel hakkı kullandırtma potansiyeline inanıyoruz. Blockchain teknolojisinin benimsenmesini ve kullanıldığından emin olmak için eksiksiz bir ekosistem oluşturma misyonu ile biz bu genişlemenin arkasındayız.

Tartışmalı SUSHI tokenını listeleyen önde gelen borsalar hakkında konuşan Anziani, Cyrpto.com’un müşteriler adına yeni bir varlığı listelemeden önce durum tespiti adına ciddi atılımlar yaptıklarını söyledi. Bu sebepten dolayı SUSHI, Crypto.com’da listelenmedi.

Projenin farkındaydık, fakat projeyi incelediğimizde listelemek için doğru bir zaman olmadığını düşündük.

DeFi büyümesi her ne kadar heyecan verici olsa da, daha sürdürülebilir bir yaklaşıma yönelik eğilim kripto severler için daha iyi olabilir.

Daha fazla DeFi haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla borsa haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Hintli Borsa BuyUcoin, Kripto Para Faaliyetleri İçin Düzenleyici Çerçeve Önerdi

Sunulan çerçeve ile ülkedeki kripto para yasaklarının kalkması planlanıyor.

Yayın:

-

Hindistan merkezli küresel kripto para borsası BuyUCoin, Hindistan‘daki kripto para faaliyetlerini düzenlemek için tüm Hintli kripto para paydaşlarının desteğine sahip olduğunu iddia ettiği bir çerçeve önerisinde bulundu.

2 Ekim tarihinde yapılacak olan resmi açıklama ile yayınlanacak olan  “sandbox” isimli çerçevenin geliştirilmesine hangi paydaşların yardımcı olduğu konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.  

Milyar dolarlık işlemleri gerçekleştiren ve 350.000’den fazla kullanıcıya sahip olan BuyUCoin borsası, hazırlamış olduğu çerçeveyi, topluluk tarafından yönlendirilen kurallar, öneriler ve uygulama yöntemlerinden oluşan bir taslak olarak tanımlıyor.

Kripto Para Yasakları

Yakın zamanda Hindistan Yüksek Mahkemesi, Mart 2018’den bu yana yürürlükte olan bankaların, kripto para şirketleriyle işlemlerine getirilen yasağı kaldırmıştı. Bu durum piyasalarda yatırım ve iyimserlik iklimi oluşturdu aynı zamanda da borsalara olan kullanıcı ilgisinde de bir patlama meydana getirdi. Bu ilgiye kayıtsız kalmayan borsa, kripto işlemleri için hazırlamış olduğu çerçeveyi Hindistan Hükümetine sunacak ve gerekli adımların atılmasını bekleyecek.

Ancak bazı yetkililerin dijital varlıkların ticaretini kısıtlamak için alternatif çerçeveler geliştirme çabalarının olduğuna dair haberler zaman zaman gündeme gelmektedir. Bu gibi bazı belirsizliklerin olması kripto para ticareti ile ilgilenen bir kısım kitleyi de endişe içinde bırakıyor.

BuyUCoin’in CEO’su ve kurucu ortağı Shivam Thakral, yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 “Bu öneri, kripto para birimini kitleler için erişilebilir kılmak için uzun bir yolculuğun ilk kilometre taşıdır”

Thakral ayrıca bu taslağın, kripto para uzmanlarından ve sektör içerisindeki uzman kişilerden gelen bilgiler ışığında hazırlandığını söyledi. Bu çerçevenin, hükümetin kripto paralar ile ilgili yasa yapmasına yardımcı olmanın yanında aynı zamanda sektöre yeni başlayanlara rehberlik edeceğini bildirdi.

Quantum Economics Başkan Yardımcısı Charles Bovaird, Sanbox isimli çerçeveyi övgüyle karşıladığını belirti ve şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Kripto para ticaretinin yasaklanması, Hindistan’ın, diğer ülkelerin gerisinde kalmasına neden olur. Hintli yetkililerle gerekli görüşmeler yapılarak, ülkede çok ihtiyaç duyulan kripto para düzenlemeleri uygulayabilir.”

BuyUCoin yaptığı açıklama ile hazırlamış olduğu Sandbox’ın ilk taslağını 2 Ekim 2020 tarihinde yayımlayacağını ve bu taslağa buyucoin.com/sandbox adresinden ulaşılabileceğini bildirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Hindistan Haberleri İçin: Hindistan Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Twitter Kullanırken Uniswap’te İşlem Yapmak İster misiniz?

Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabileceksiniz.

Yayın:

-

İnternet portalı Maskbook, Twitter kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan Uniswap‘te işlem yapmalarına izin veren bir eklenti geliştirdiğini duyurdu.

Maskbook, popüler sosyal medya platformu Twitter kullanıcılarının platformdan ayrılmadan piyasa verilerine erişmesine ve Ethereum tabanlı kripto varlıklarının alım satımını gerçekleştirebilmelerine imkan tanıyan bir ticaret widget‘ı oluşturdu.

Geliştirilen uygulamanın Uniswap ve CoinMarketCap tarafından da desteklendiği bildirildi. Uygulamanın kullanımının gayet basit olduğunu açıklayan şirket, kullanıcıların twitter kullanırken ekranın bir köşesinde yer alan kripto varlık şeridinin üzerine tıkladıklarında karşılarına piyasa verileri ve Uniswap’te ticaret yapabilecekleri arayüz içeren bir pencere geldiğini bildirdi.

24 Eylül tarihinde Twitter üzerinden yayımladığı bir mesaj ile yeni widget’ı duyuran Maskbook, geliştirdiği bu hizmeti, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ekosistemindeki diğer protokollerin yanı sıra Facebook gibi diğer popüler sosyal medya platformlarında da uygulamak istediklerini ve bu amaçla çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

İlk defa 2019 yılının Temmuz ayında gerçekleştirilen bir lansmanla ortaya çıkan Maskbook, aradan geçen zaman ile kendini baya geliştirmiş görünüyor. Maskbook, piyasaya ilk çıktıları zamanlarda, Twitter ve Facebook kullanıcılarının platformlardaki gönderileri şifrelemesini sağlamak için kullanılıyordu. Maskbook, Twitter kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan, tek bir tıklamayla bir bağış kampanyalarına doğrudan para yatırmalarını sağlamak için bir Gitcoin URL’si içeren tüm tweet’leri algılayan bir özellik dahil olmak üzere bir çok uygulamaya da sahiptir.

Yeni Özellikler Yolda

Şirket uygulamaya ait yeni bir sürüm geliştirdiklerini ve bunu 45 gün içinde piyasaya süreceklerini bildirdi. Bu yeni sürüm ile widget’a, getiri toplayıcı, portföy analizi ve twitter teklifi verme gibi bazı özellikler getirileceği duyuruldu. Ancak daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Widget’ın, Web 2 kullanıcılarına eşler arası ödemeler, merkezi olmayan depolama işlevselliği sunma gibi gelecek planları bulunmaktadır. Tüm bu işlemlerin yanında şirket ayrıca e-ticaret sektörüne de faaliyet göstermektedir. Firma, widget’ın gelecekteki sürümlerinin, NFT’ler  gibi sosyal içerik sunan ve son zamanlarda popüler hale gelen bir pazarda da faaliyet göstermek istediğini bildirildi.

Daha Fazla Uniswap Haberi İçin: Uniswap Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.