Muhabbit

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile Görüştü

Elektrikli otonom araçlar ve dijital ekonomi ile uzun dönemli yatırımlar ve yine mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.

bitcoin

elon musk

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugün (16.12.2021) Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su Elon Musk ile bir video konferans görüşmesi yaptığı bildirildi.

Görüşme ile ilgili resmi açıklama Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapıldı. Türkiye’deki kamu kurumları ve özel sektör kurumları ile Musk’ın şirketleri arasındaki iş birliği konuları ele alındı. Özellikle üstünde durulan konular ise uydu ve uzay teknolojileri ile ilgili adımlarda olası iş birliği fikirleri oldu. Ayrıca diğer farklı alanlardaki iş fikirlerine dair gelişmeler de tartışıldı.

Gündem konularının da konuşulduğu görüşmede elektrikli otonom araçlar ve dijital ekonomi ile uzun dönemli yatırımlar ve yine mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.

TOGG ve TÜRKSAT 5-B Konuları Konuşuldu

Türkiye’nin uzun süredir üstünde çalıştığı yerli elektrikli aracı TOGG‘un lityum bataryaları konusunda ortak geliştirilebilecek fikirlerin yanı sıra Türkiye’nin SpaceX aracılığıyla 2021 Ocak ayında uzaya fırlattığı TÜRKSAT 5-A uydusunun ardından TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci de görüşüldü.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version