Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41495
5.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2248.17
4.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.31
0.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.2
1.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Muhabbit Telegram kanalındaki etkinliğimizde, Cyberstella hakkında merak edilenleri sizler için sorduk.

Clock
Paylaş
Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Cyberstella ile AMA etkinliğimiz 10 Ekim 2022’de Muhabbit Telegram kanalında gerçekleşti. Cyberstella Kurucu Ortağı ve CEO’su Shin konuğumuz oldu.

Etkinliğimiz üç turdan oluştu. İlk turda, Muhabbit ekibi olarak Cyberstella ekibine 5 adet soru yönelttik ve cevaplarını aldık. İkinci turda Muhabbit Telegram grubu üyelerinden gelen sorulardan 5 tanesi Cyberstella ekibi tarafından cevaplandı. Üçüncü turda ise Gleam üzerinden gelen sorular cevaplandı. Cevaplanan 10 sorunun sahibi toplamda 500 USDC, 10 adet Pathfinder (özel paketler, mint ve oyuna katılım hakkı), 10 adet 5k Mochi (Cyberstella Discord para birimi) ödülünü paylaştı.

728×90 muhabbit - Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Yöneltilen sorular ve Cyberstella ekibinden gelen yanıtlar haberimizde sizlerle.

İlk Tur: Muhabbit’ten Gelen Sorular

Bize biraz kendinden ve Cyberstella ekibinden bahseder misin?

Biz, kripto para ve oyun deneyimine sahip bir grup girişimciyiz.

Murasaki’nin Kurucu Ortağı ve CEO’suyum. Kariyerime 19 yaşında bir bakkal dükkanı açarak başladım. Daha sonra 2014 yılında en büyük Japon holdinglerinden biri olan Mitsui & Co’ya katıldım. Malezya, Venezuela ve Bolivya’da otomotiv finansmanı ve ticareti ile uğraştım. Mitsui’den, şirketin ilk satış temsilcisi olarak Jiraffe adlı bir start-up’a katılmak için ayrıldım.

Orada çalıştığım, satış müdürlüğü ve genel müdürlük pozisyonlarım boyunca beş kez sermaye artışına vesile oldum. 2019 yılında Jiraffe’den ayrıldım ve birkaç küçük start-up kurdum.

Daha sonra Belçika’da bir futbol kulübü olan STVV’ye COO olarak katıldım. Orada, COVID-19 döneminde kulübüm için bir taraftar tokenı çıkartmaya öncülük ettim. Kulüp başarıyla bir token topluluğu oluşturdu ve geliştirdi.

Shunsuke Sasaki (CPO): Shunsuke, 2007 yılında kurulmuş bir mobil oyun şirketi olan Pokelabo Inc’i kurdu. Bir Japon mobil oyun devi olan GREE, 2012 yılında Pokelabo’yu 173.8 milyon dolara satın aldı. Daha sonra ZIZAI Inc’de IRIAM’ın genel müdürü olarak çalışmaya başladı. DeNA, IRIAM’ı 2021’de 140 milyon dolara satın aldı. Shunsuke, Murasaki’ye 2022’de kurucu ortak olarak katıldı. Murasaki’nin geliştirme ekibi, Pokelabo’dan bu yana Shunsuke’nin bağlantısına dayalı olarak kuruldu. (Japonya’daki en iyi mobil oyun üreticilerinden biri olarak kabul edilir)

Belki Genesys Evangelion, Fullmetal Alchemist veya SINoALICE gibi bazı işlerini biliyorsunuzdur.

Cyberstella’nın ne olduğuna ve Web3 oyunlarında nasıl devrim yaratmayı planladığına dair biraz ayrıntı verebilir misiniz?

Cyberstella, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan “merkeziyetsiz” hikayelere dayanan bir oyun markasıdır. NFT’lerinizle birden fazla oyun oynama şansı sunacağız.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun, trende veya 5 dakika ara ile oynayabileceğiniz beta sürümde mobil odaklı bir web tarayıcısı oyunudur. Ekosistemimizin oyunun dışında genişlediği benzersiz bir özelliğimiz var.

Ön koşul olarak $STL kapsamında birden fazla Cyberstella markalı oyun yayınlayacağız. Cyberstella beta, oyun yoluyla elde ettiğiniz kaynaklardan yeni karakterler geliştirebileceğiniz ve yeni karakterler çıkarabileceğiniz bir üreme (breeding) oyunu olarak piyasaya sürülecek.

Daha sonra, diğer oyunculara karşı oynamak için bir klana veya loncaya katıldığınız bir PvP savaş oyunu olacak. İkinci oyun, uzay operası konseptine sahip bir şehir kurma oyunu olan Cyberstella Ville olacak.

NFT’lerimizden bazıları:

Cyberstella 599x600 - Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!
Cyberstella2 599x600 - Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Ardından, Cyberstella beta sürümü yayınlanacak ve oyun döngüsü aşağıdaki gibi olacak.

  • Oyunu oynamaya başlayın
  • Bazı oyun içi varlıklar kazanın ($STL ve nadir NFT’ler)
  • NFT karakterinizin mangada görünmesini sağlamak için manga veya diğer reklam öğelerini (NFT olarak oluşturulmuş) satın alın veya STL’ye yatırım yapın
  • Manga serisi piyasaya sürüldüğünde, manga serisi içindeki NFT sahipleri gelir payının bir kısmını alabilir.

Bize biraz oyunun temel özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Sadece NFT’lerle oyun oynamanın keyfini çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda IP’lerinizin (NFT’ler) sahipliğinin de keyfini çıkarabilirsiniz. Oyunla kazandığınız oyun varlıkları aracılığıyla karakter NFT’lerinizi manga serimize koyabilirsiniz.

Cyberstella, topluluk odaklı bir hikaye anlatımı. Cyberstella’ya göz atarsanız, insanların zaten hikayelerini Cyberstella’da yazmaya başladıklarını görürsünüz. Bireylerin sahip olduğu Marvel Superheroes gibi bir markayı hedeflemek istiyoruz.

Manga serimizden bazı örnekler göstereceğim.

Cyberstella manga 420x600 - Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Oyun boyunca karakterinize sahip olun ve manga serimizdeki yerinizi kazanın!

Dört gözle bekleyebileceğimiz yaklaşan büyük etkinlikleriniz var mı?

Oyun başlangıç ​​paketimiz kasım ayının ortasında sunulacak, bu yüzden sosyal medya hesaplarımız takip etmeye devam edin ve Whitelist dahil topluluğumuzdaki rolleri kazanmak için Discord’umuza katılın. Bu arada manga serimizin tadını çıkarabilirsiniz!

İşte yol haritamız!
– Ekim 2022: İlk manga serisi çıktı
– Kasım 2022: NFT özel satışlarıim)
– Aralık 2022: Test oyunu
– Aralık 2022: Launchpad’de NFT Public satışları
– Ocak 2023: Token listelemesi
– Şubat 2023:
 1. Cyberstella beta başlatılacak
 2. Manganın ikinci serisi mevcut olacak
– Mayıs veya haziran 2023:
 1. Savaş oyunu
 2. Manganın üçüncü serisi mevcut olacak.

Cyberstella3 599x600 - Cyberstella, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Aralık’ta da test oyunumuz çıkacak!

Topluluğumuz yaklaşan mint etkinliğine nasıl katılabilir? Bir mürettebat NFT’si tutmanın faydalarından biraz bahseder misiniz?

Discordumuza katıldığınızda pioneer programı adında bir topluluk yapısı var. NFT’lerimizi (WL) basma haklarını nasıl kazanabileceğinizi görebilirsiniz.
Başlangıç ​​paketimiz 3 farklı NFT içerir, en ucuz paket 3 NFT için 100$’dan daha ucuza mevcut olacak. Fiyat, aralık ayında beklenen launchpad mint fiyatından çok daha ucuz.
Başlangıç ​​paketi satışına katılanlar, aralık ayından itibaren test oyununa erken erişime katılabilirler. Yönetim tokenımız gibi bazı sanal oyun varlıklarını kazanabilirsiniz ve bu, oyun resmi olarak piyasaya sürüldüğünde gerçekleştirilecek.

Türkiye Telegram kanalımıza katılmayı unutmayın!
https://t.me/CyberstellaTurkiye

İkinci Tur: Katılımcı Soruları

Hem profesyonel hem de amatör oyuncular için Cyberstella oynamak gerçekten kolay olacak mı? Evet ise, oyuncunun seviyesine ve yeteneğine bağlı olarak farklı oyun modları olacak mı? Yoksa herkes aynı ekosistemde mi oynayacak?

Cyberstella’nın oynanışı basit görünüyor, ancak birçok unsur var.

Amatör oyuncuları, yapabildikleri sürece oynamaya devam edebilirler. Ancak kazançlar minimumdur. Yine de gelecek manga serilerinin tadını çıkarıp satın alabilirler ve Cyberstella’nın anlatısını anlatan Cyberstella Wiki’ye katkıda bulunabilirler.

Profesyonel oyuncular ise 3v3 savaş moduna geçer. Bir lider tablosu var ve paternler sınırsız.

Cyberstella’yı nasıl oynamak istediğinizi seçebilirsiniz!

Bu proje için araştırma yaparken Cyberstella’nın Japon kültüründen ilham aldığını keşfettim. Cyberstella’yı diğer NFT’lerden üstün kılan başka hangi güçlü özelliklere sahiptir?

Yaratıcı ekibimiz eski Pokelabo üyelerinden geliyor.

Shoumetsu Toshi gibi oyun IP’lerinden bir anime dizisi bile yaptılar.

Reklam öğeleri söz konusu olduğunda tam bir profesyonel gücümüz var. Japon manga, anime ve tabii ki oyunlar gibi birden fazla açımız var.

Cyberstella oyununda üç karakter olduğunu fark ettim. İnsanlar (kadın/erkek), Canavarlar ve Androidler. Bu üç karakter tipinden hangisinin daha avantajlı olduğunu söyleyebilir misiniz?

Başlangıçtaki özel satışlarda sadece insanlar ve canavarlar bulunuyor.

Keşif yaptığınızda (ürettiğinizde), diğer sınıfları %5-20 oranında alabilirsiniz.

Nasıl oynadığınıza bağlı olarak, farklı sınıfların farklı güçleri ve zayıflıkları vardır.

Ancak elde edebileceğiniz yarar açısından androidler daha nadirdir.

Discord kanalınızın yaklaşık 850 üyesi var ancak Telegram kanalınızın daha az üyesi var. Cyberstella ile ilgili güncel gelişmeleri takip edebilmemiz için hangi kanalı daha aktif kullanacaksınız? Topluluğunuza katılması için daha fazla kişi alacak mısınız?

Kanallarımızı kontrol ettiğiniz için teşekkürler!

Şu anda sınıflandırmalar aşağıdaki gibidir:

Discord: Etkinliğe katılın ve bir rol alın (özel satışlar için WL)

Telegram: Bilgi güncelleme ve müşteri sorun giderme.

Her ikisine de katıldığınızdan emin olun.
Bir de TR Telegram kanalı var.

Discord: https://discord.gg/XHCx88Td

TR Telegramı: https://t.me/CyberstellaTurkiye

Cyberstella evreni bana Cyberpunk 2077’yi hatırlattı. Cyberstella’dan ilham alan bir oyun ve evren var mı? Bir P2E oyunu olmanın yanı sıra Metaverse evreninde var olacak mısınız?

Biz geliştirmeyi yayınladıktan sonra Cyberpunk anime yayınlandı. Cyberpunk 2077’yi seviyorum!

Cyberstella dünyası 200 yıl sonra. Bu, mangamızda ve sonraki oyun serimizde “son 200 yılda ne olduğunu” anlatacak çok sayıda odamız olduğu anlamına geliyor.

Nasıl tarif etmek istediğiniz size kalmış!

Twitter’da #Cyberstella aratırsanız, insanların nasıl da tutkulu olduklarını göreceksiniz!

Üçüncü Tur: Gleam Soruları

$UCC ve $STL adında iki ayrı tokenınız var. Neden iki ayrı tokena ihtiyaç duydunuz ve aralarındaki farklar nelerdir?

$UCC: Canlılığı geri kazanmak, mürettebat seviyelerini, gözcüleri ve Cyberstella oynarken gerekli olan diğer birçok şeyi yükseltmek için kullanılan zincir dışı bir oyun içi token. Esas olarak oyunda keşif ve iş yaparak kazanılabilir.

$STL: Zincir üstü bir yönetim token’ı. Oyuncular oyun keşfi, işler ve esas olarak savaşlar yoluyla $STL kazanabilirler. STL, seviyelerin kilidini açmak ve daha yüksek nadirlikteki mürettebatları elde etmek için kullanılabilir. STL, Cyberstella’nın şu anda çalışan reklam öğelerine hangi karakterin eklenmesini istedikleri bir yer satın almak için de kullanılabilir. Anime, manga, mini oyunlar ve filmler masada ve topluluğumuz hangi projeye dahil olmak istediklerine karar veriyor.

Cyberstella çizimleri ve karakterleri harika görünüyor. Nereden etkilendiğini merak ettim. Bu konuda kimlerle çalışıyorsunuz?

İşte bu soruyu bekliyordum.

NFT’ci olmayan bir sanatçı olan Oimo ile çalışıyoruz.

Witcher manga serisi ve diğer ünlü projelerde çalıştı.

P2E projesi olarak sözleşme denetimleriniz yapıldı mı? Projenizin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Tech Fund tarafından denetim yaptık ve diğer birkaç denetçi ile de çalışmayı düşünüyoruz.

Avalanche ile çalıştığımız için gelecekte alt ağa geçmeyi de düşünüyoruz. Orada bir denetim daha yapacağız.

NFT manga çizimlerini gördüm ve arka planları gerçekten beğendim. NFT projenizden bahseder misiniz? Buradaki amacın ne?

Manga’da bir yer satın alabilirsiniz. Karakterinizi bir kahraman, kötü adam veya mafya yapmak için kabataslak manga taslağımıza $STL’nizi yatırabilirsiniz. Manga bittiğinde onu bir NFT yapacağız ve artık siz de manga serisinde olacaksınız. Manga serimizin satışlarından elde edilen gelir akışının bir kısmını alacaksınız.

Burada topluluk üyemizi manga serisinin sahibi yapan ilk olayımız.

Cyberstella olarak 2022’yi çok verimli geçirdiğinizi görüyoruz. 2023’te ne tür çalışmalarınız var? Onlardan biraz bahseder misiniz?

İkinci başlığı geliştirmeye ve üçüncüyü planlamaya başladık bile.

Ayrıca sonraki manga serimiz çok yakında sizlerle olacak.

Toplumsal değerimizi artırmak için çalışacağız.

Takipte kalmak için TR Telegram’ımıza katılmayı unutmayın!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar