Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

BITCOIN

CySEC 7 İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı!

Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yasadışı faaliyet gösteren internet sitelerini yayınladı.

Yayın:

-

Büyük bir uluslararası ticaret merkezi ve vergi cenneti olan Kıbrıs, yatırımcıları döviz ve dijital para yatırımı sunan birçok şüpheli internet sitesine karşı uyardı.

Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yasadışı olarak faaliyet gösteren yedi firmaya karşı uyarı yayınladı.

CySEC tarafından 6 Ağustos’ta yayınlanan uyarı belgesinde, listelenen şirketlerin hiçbirinin yatırım hizmetleri sağlama onayı verilen bir kuruluşa ait olmadığı belirtiliyor. Listede fxg.market, 247firstinvest.com, keyoncapital.com, procloudoptions.online, cryptotradecentr.com, fxgrowcapital.com ve meritkapita.net yer almakta. Herhangi bir durumda bu internet siteleri ile karşılaşırsanız, dikkatli olmakta fayda var.

Kara listeye alınan internet sitelerinden biri olan cryptotradecentr.com, kendisini çok çeşitli ticaret hizmetleri sunan çok uluslu bir fintech şirketi olarak konumlandırmış durumda. Sahte olduğu iddia edilen firma, yayınladığı ana sayfada, hisse senetler, endekler, emtialar ve kripto para birimleri üzerindeki farklılıklar için forex ticareti ve sözleşmeler sunmakta.

Merkezi Avustralya ve Lüksemburg’da olduğu iddia edilen Crypto Trade Center, Lüksemburg’daki büyük bir finansal düzenleyici olan Commision de Surveillance du Sectour Financier tarafından lisanslandığını ve düzenlemeye tabii tutulduğunu söylüyor.

CySEC, yatırımcıları hileli tekliflerden korumak için küresel yatırım hizmetlerini aktif olarak izlemekte. Mayıs 2020’de otorite, “Binance Capital Options” olarak bilinen bir şirket dahil olmak üzere bir grup internet sitesini kara listeye aldı.

Çevrimiçi raporlara göre, Binance Capital Options’ın büyük kripto para borsası Binance ile hiçbir bağlantısı yok. Bunun yerine internet sitesi, yasal bir şirketin kurumsal ayrıntılarını kullanan bir dolandırıcı internet sitesi konumunda. Binance Capital Options’ın internet sitesinde hala CySEC tarafından düzenlenen bir oluşum olduğu belirtiliyor.

Kripto paralar ve borsalar günden güne popülerleşirken, dolandırıcılar zamana ayak uyduruyor. Sizce Türkiye’de kripto ile ilgili bu tür dolandırıcı internet sitesi mevcut mu?

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version