Muhabbit

CZ, Binance Pay Hakkında Konuştu!

Küresel kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su CZ, yeni ürünleri Binance Pay hakkında konuştu.

binance muhabbit

Binance US

Küresel kripto para borsası Binance’in ödeme hizmeti sunmak amacıyla tasarladığı ürün Binance Pay, dün başlatıldı. Şu anda beta sisteminde olan Binance Pay, beş kripto para birimi (BTC, ETH, BNB, BUSD, SXP) ve bir fiat para birimiyle (EURO) ödeme yapılmasına izin veriyor.

Kripto para borsası Binance, CEO’sunun söylediği gibi, insanları sadece tutmak yerine kripto kullanmalarını amaçlayan bir hareket olarak Binance Pay adlı yeni bir ödeme sistemi başlattı. Borsanın yeni ürünle ilgili sayfasına göre, şu anda beta sürümde olan Binance Pay, kullanıcıların dünya çapında “temassız, sınırsız ve güvenli” kripto para birimi ödemeleri yapmasına olanak tanıyor.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, dün (02.02.2021) sanal Binance Blockchain Week etkinliğinde haberi duyurarak, ödeme hizmetlerinin kripto paralar için en bariz kullanım durumlarından biri olduğunu düşündüklerini ifade etti.

Bir Binance sözcüsü ile konuşan CoinDesk, Binance’in daha fazla ödeme seçeneği ekleyip eklemeyeceğini hakkında birtakım sorular sorduklarını ancak “işlevler ve planlar” hakkında daha fazla bilginin ilerleyen günlerde yayınlanacağı şeklinde bir cevap aldıklarını iletti.

CZ’ye göre, ödemeler “kripto para birimleri için en belirgin kullanım durumlarından” biri, ancak yatırımcılar sürekli dalgalanan fiyatlar ve benimsemenin hâlâ yeterli olmaması gibi zorluklarla karşı karşıya.

Binance bu volalite sorunundan bir nebze kurtulmak adına şu an için sadece BUSD (Binance USD) ile kısıtlı kalsa da fiat destekli stablecoinler ile ödeme seçeneği sunmayı planlıyor. Ancak cüzdanındaki kripto parayı “bozdurmak” istemeyen yatırımcılar için ise doğrudan kripto para ile ödeme seçeneğini (5 kripto para birimi ile) aktif ettiklerini açıkladı.

Kullanıcıların ödeme yapabilmeleri için Binance Card cüzdanıyla paylaşılan Binance Pay Cüzdanlarına para yüklemeleri gerekiyor. Ödeme yapılacağı zaman da oluşturulan QR koduyla, fiat destekli stablecoin veyahut kripto para ile istenen şekilde ödeme yapılabiliyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version