Muhabbit

BLOCKCHAIN

CZ Gününün Yüzde 20’sini Twitter’da Geçiriyor

Twitter’da çok vakit geçiren CZ, platformun kitlelere ulaşım için en güzel yollardan biri olduğunu düşünüyor.

Clock
Paylaş
CZ Gününün  Yüzde 20’sini Twitter’da Geçiriyor

Aktif bir Twitter kullanıcısı olan CZ, borsasının topluluk katılımında önemli bir rol oynayan sosyal medya kullanımı hakkında konuştu.

CZ, Twitter’da aktif olmasının hedeflerini etkileyen bir unsur olmadığını söyledi. CZ’nin verdiği bir demeçte, “Zamanımın yaklaşık %20’sini topluluğumuz ile etkileşime girmek için Twitter’da geçiriyorum.” dedi.

Binance ve Twitter

CZ, Binance’in hayatına başladığı günden bu yana sosyal medyada ilgi gördüklerini belirtti. Binance 2017 senesinde ICO’yu başlattı ve ilerleyen yıllarda kripto piyasasının büyük oyuncularından biri oldu.

Binance ilk kurulduğu zamanlarda, Çin menşeli mesajlaşma platformu olan WeChat’i kullanıyormuş. Fakat ilerleyen zamanlarda platformun 500 kişilik grup kısıtlaması sebebiyle Slack uygulamasına geçiş yapılmış.

Güvenlik dolayısıyla Slack uygulamasınıda kullanmayı bırakan Binance, yüz binlerce katılımcıyla birlikte Telegram’a geçiş yaptı.

Çok sayıda kullanıcı ile birlikte sohbet ederken, yazdığım şeyler ekranda yalnızca iki saniye görünüyor. Bundan dolayı sohbet geçmişlerini incelemek çok zor bir hal aldı.

CZ Twitter’ı Etkili Buluyor

Cz, Twitter’ı, sağladığı geniş kullanıcı kitlesiyle beraber etkili bir sosyal medya olarak nitelendiriyor. Ayrıca CZ, “tweet atarken kişisel olarak stratejik bir hedef gütmüyorum. Tweet atarken her zaman kendim olurum.” Dedi.

Binance an itibariyle, CZ’nin ve şirketin katılımcılarının etkileşimleri sonucunda, çok büyük bir sosyal medya gücüne sahip bir borsa.

CEO, toplumun düşüncelerine hakim olmanın yanı sıra, verdiği röpörtajlar ve demeçler sayesinde Binance’in gelişimine katkı sağladığını düşündüğünü belirtti.

Bildiğiniz üzere bu günlerde 1000 çalışana ulaşan şirket, 3 yıldan kısa bir süre içinde %2000’lik bir çalışan artışı yaşayarak büyük bir şirket haline geldi.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar