Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dash, Dashpay’in Güvenlik Açığının Kapattığını Açıkladı!

Dash, platformunun v0.17 güncellemesinin tamamlandığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Dash, Dashpay’in Güvenlik Açığının Kapattığını Açıkladı!

Dash Core Group, Dash platformu ve DashPay akıllı telefon cüzdan uygulaması için yeni güncellemelerin yayınlandığını duyurdu.

Yayınlanan bir duyuruya göre Dash, platformunun v0.17 güncellemesindeki geliştirme çalışmalarını testnet aşamasına taşımış oldu. Hatırlanacağı üzere, 2020 yılının Temmuz ayında yapılan bir açıklamaya göre Dash Core Group’un platform testnetini yıl sonundan önce piyasaya sürmek istediği bildirilmişti.

Dash, testnet ortamının neredeyse çoğunluğunun Dash Core Group’a ait olan Evonet’ten beş kat daha büyük olduğunu açıkladı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Dash’in ürün müdürü Dana Alibrandi şu ifadelere yer verdi:

“Bu, Dash Platformunun en büyük sürümüdür ve dolayısıyla bu sürüm, Dash’in ana akım benimsemeye yönelik uzun vadeli vizyonunun gerçekleştirilmesindeki en önemli dönüm noktasını işaret ediyor.”

Yapılan yeni güncellemenin detaylarını açıklayan Dash, v0.17 güncellemesinin içerdiği protokol yükseltmesinin, sonsuz bir kredi daraltma güvenlik açığının tamamen kapatıldığını da açıkladı. Bunun yanında V0.17 sürümünün aynı zamanda tam hafif istemci desteğini geliştirmek için özellikler içerdiği de bildirildi.

V0.17 güncellemesinden sonraki geliştirme hakkında açıklama yapan Dash, v0.18 sürümünün gündemdeki bir sonraki güncelleme olacağını bildirdi. 2021 yılı Ocak sonu veya Şubat başında yapılması planlanan bu yeni yükseltmenin, hafif istemciler için daha fazla protokol iyileştirmesinin yanı sıra Dash platformundaki iOS ve Android uygulamaları için gelişmiş işlevsellik içereceği de ayrıca açıklandı.

Dash ayrıca yapılan güncellemenin yanında DashPay’in herkese açık alfa aşamasına çıktığını da açıkladı. Bilindiği üzere DashPay, Dash Platform Name Service katmanı aracılığıyla insan tarafından okunabilir adreslere sahip bir sosyal kripto ödeme cüzdanıdır.

Diğer bazı kripto para şirketleri, kapalı bir cüzdan ekosistemi içindeki işlemler için insan tarafından okunabilir kullanıcı adları sunarken, Dash daha önce yaptığı açıklama ile hizmetin blok zincirinin kendisine özgü olduğunu iddia etmişti.

Son olarak açıklama yapan şirket, ödeme cüzdanının halka açık olarak piyasaya sürülmesinin 2021 yılının sonlarını bulabileceğini bildirdi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar