Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44275.68
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.82
-0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.97
18.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.4
3.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

DBS Bank Kripto Para Hizmetleri Vermek İçin Gerekli İzni Kaptı!

DBS Bank, şirketlere ve varlık yöneticilerine kripto para hizmeti verebilecek!

Clock
Paylaş
DBS Bank Kripto Para Hizmetleri Vermek İçin Gerekli İzni Kaptı!

Singapur’un bankacılık devi DBS Bank’in aracılık kolu DBS Vickers, ülkenin düzenleyici birimlerinden varlık yöneticilerine ve şirketlere kripto para hizmeti sunmaya başlamak için gerekli izni “prensipte” aldı.

Bugün (12 Ağustos 2021) yapılan basın açıklamasına göre DBS Vickers, ülkenin Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında Singapur Para Otoritesi (MAS)’nden şirketlere ve varlık yöneticilerine kripto para hizmetleri vermeleri için gerekli onayı aldı.

728×90 muhabbit - DBS Bank Kripto Para Hizmetleri Vermek İçin Gerekli İzni Kaptı!300x250 muhabbit - DBS Bank Kripto Para Hizmetleri Vermek İçin Gerekli İzni Kaptı!

İzni Alan İlk Kuruluşlardan Biriyiz!

Singapur 2019 yılında tüm dijital ödeme hizmeti sağlayıcılarının faaliyetlerini sürdürmeleri için lisans almasını gerektiren bir ödeme yasası çıkartmıştı. DBS Bank, lisansını aldığında dijital ödeme token hizmetlerine erişebileceklerini ve DBS Digital Exchange (DDex) yani dijital borsacılık kolu ile yöneticileri ve şirketleri doğrudan destekleyebileceğini ifade etmişti.

DBS, finans kuruluşları arasında Singapur Para Otoritesi’nden bu türde bir izni alan ilk birkaç kuruluştan biri olduğunu vurguladı. Singapur Para Otoritesi’nin gereksinimlerini karşılamaya odaklandıklarını ve gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edildi.

2021 yılı Mayıs ayında özel bir plasman ile tamamlanan DDex aracılığıyla ilk menkul kıymet token teklifinde 15 milyon Singapur Doları yani yaklaşık olarak 11,3 milyon Amerikan Doları dijital tahvil çıkarılmıştı.

DBS sermaye piyasaları grup başkanı Eng-Kwok Seat Moey, DDex’i piyasaya sürdüklerinden beri dijital varlık ekosisteminde istikrarlı bir ilerleme kaydettiklerini dile getirdi.

“Varlık yöneticilerinden ve çeşitli şirketlerden dijital ödeme token’ı hizmetlerine erişim için yoğun bir ilgi olduğunu gördük.”


DBS sermaye piyasaları grup başkanı Eng-Kwok Seat Moey

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar