BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

DBS Bank Stratejisti, Metaverse Yatırımı İçin Oyun Endüstrisini Önerdi!

Farklı sektörlerden metaverse’e duyulan ilgi artmaya devam ediyor.

Yayın:

-

Facebook

Facebook’un adını ‘‘Meta Platforms” olarak değiştirmesiyle beraber metaverse kavramına ilgi artmaya devam ediyor. Çok çeşitli endüstri ve sektörlerden yeni yatırımcılar, sanal veya dijital dünyayla daha fazla ilgilenmeye başlıyor.

bybit 300x250 - DBS Bank Stratejisti, Metaverse Yatırımı İçin Oyun Endüstrisini Önerdi!

CNBC ile röportaj veren DBS Bank kıdemli yatırım stratejisti Daryl Ho, dijitalleşme trendini benimseyen ve harekete katılan endüstri liderlerinin metaverse’ün faydalarından yararlanacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir Metaverse Nedir?

Bununla birlikte Ho, Facebook’un isim değişikliği ile beraber metaverse fikrinin aslında on yıldır hayatımızda olduğundan bahsetti. Ho; video çekmek, fotoğraflarınızı paylaşmak, internet alışverişi yapmak ve evden çalışmak gibi örnekler verdi. Daha sonra Ho, sözlerine şu şekilde devam etti:

Hala fark etmediyseniz zaten bir şekilde dijital dünyaya doğru ilerliyoruz. Bu nedenle Metaverse sadece bir sonraki adım…

Metaverse Büyümeye Devam Ediyor

Metaverse’ün yankılarını en çok kripto para piyasasında görüyor olabiliriz. MANA, SAND gibi metaverse projelerinin piyasa düşerken bile nasıl yükseldiklerine bütün kripto para piyasası şahit oldu. Metaverse’ün geçici bir trend mi yoksa önümüzdeki yıllar boyunca üzerine çalışılacak bir sektör mü olduğu kesin değil.

Blokzinciri geliştiricileri, metaverse projelerinde değiştirilemez “token”larla (NFT’ler) moda, mimari, sanal konserler ve performanslar gibi aktivitelerle oyunun ötesinde bir yaşam tarzı yaratmayı planlıyor.

Bunun yanında Roblox CEO’su Dave Baszucki kısa süre önce şunu söyledi:

Metaverse’le ilgileniyoruz ve şu an tam ortasındayız!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler