Muhabbit

DeFi Ekosisteminin Yeni Oyuncusu Open Defi Dao Tanıtıldı!

Conflux Network öncülüğünde oluşturulan Open DeFi, yeni DeFi organizasyonunun tanıttı.

Open DeFi

Open DeFi

Merkezi olmayan finans ittifakı Open DeFi, açık ve küresel zincirler arası bir DeFi ekosistemi vizyonunu desteklemek için merkezi olmayan bir özerk organizasyon yaratacağını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere Conflux Network, tarafından merkezi olmayan ticareti desteklemek üzere 2020 yılının sonlarında kurulan ve büyük endüstri oyuncularının uluslararası işbirliğine odaklanan yeni bir DeFi odaklı birlik kurulmuştu. Open DeFi olarak adlandırılan yeni ittifak, sınır ötesi pazar büyümesini, sürdürülebilirliği ve yeniliği kolaylaştırmak için Çin merkezli blockchain liderlerini ve küresel DeFi girişimlerini birleştirerek Doğu ve Batı DeFi pazarlarını birbirine bağlamayı amaçlıyor.

Open DeFi’nin üyeleri arasında Aave, Synthetix ve Balancer de dahil olmak üzere sektörün en iyi projelerinden bazıları yer alıyor.

Şimdi ise oldukça büyüyen bu Open DeFi birliği tüm Defi ekosistemini geliştirmek üzere oluşturduğu Open DeFi DAO’yu kullanıcılarına duyurdu.

Open DeFi DAO’da Neler Yapılacak?

Yapılan açıklamada Open DeFi DAO (OD DAO)’nun NFT’ler, veri tokenları ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni dijital varlık sınıflarını çevreleyen DeFi pazarlarını keşfetmek için uygulamaya konulduğu belirtildi. Burada asıl amacın, likit piyasalar açacak ve finans için yeni bir işletim sistemi kuracak gerçek anlamda entegre çok zincirli DeFi ekosistemi geliştirmek olduğu söyleniyor.

Oluşturulan bu yeni girişim ile Open DeFi DAO topluluğu, uzun vadeli çok zincirli girişim kurma stratejilerini ve kısa vadeli çok zincirli getiri stratejilerini yönetebilecek. Ayrıca Open DeFi DAO’nun yönetişimi ve operasyonları, üyelik iznine gerek duyulmadığı ve böylece herkesin DAO’ya katılıp tam olarak katılabileceği bir topluluk tarafından yönlendirilecek.

Open DeFi yetkilisi Marek Laskowski yeni oluşum ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Üyelerimizin ve dünya çapında 10.000’den fazla DeFi geliştiricisi ve stratejistinden oluşan topluluğumuzun desteğiyle, yeni nesil DeFi’ı hızlandırmayı dört gözle bekliyoruz.”

150.000 $’lık Ödül Programı

Yeni DAO’yu kutlamak ve merkezi olmayan finans gelişimlerini desteklemek için, Uniswap, Synthetix, Badger DAO, Ocean Protocol, Polygon, ZKswap, Oasis Protocol ve diğerlerinin ortak sponsorluğunda hackathon da başlatılmış durumda.

Kazananlara 150.000 $‘dan fazla ödül verileceği Hackathon şu anda Gitcoin’de yayında bulunuyor. Yapılan açıklamada Hackathon ödüllerinin çoğunun, başarılı Ethereum projelerinin diğer ağlarda yeniden konuşlandırılmasına ve yeni L1 / L2’lerde birleştirilebilirlik araçları ve varlık yönetimi mekanizmaları oluşturmaya odaklandığı bildirildi.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Muhabbit DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version