Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44026.87
5.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2292.74
2.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $24.53
8.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.4
-0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Dev Şirketler DeFi Alanına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Birçok kripto para şirketi bu yıl fon toplama konusunda verimli bir yıl geçirdi.

Clock
Paylaş
Dev Şirketler DeFi Alanına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Kripto paraların birçok anlamda rekor kırdığı 2021 yılı, şirketlerin de bu alanda büyümesinde oldukça etkili bir yıl oldu. Bu kapsamda birçok kripto para şirketi bu yıl fon toplama konusunda verimli bir yıl geçirdi. Genel olarak bahsedecek olursak, kripto para şirketleri, 2021 yılı boyunca toplamda 25 milyar doların üzerinde girişim finansmanı elde etmiş durumda.

728×90 muhabbit - Dev Şirketler DeFi Alanına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Dev Şirketler DeFi Alanına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Son olarak, merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetlerine erişim sağlayan bir kripto para cüzdanı olan DeBank, düzenlenen bir finansman turunda 25 milyon dolar yatırım aldı.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Sequoia China tarafından yönetilen yatırım turuna, Dragonfly Capital, Youbi Capital, Coinbase Ventures, Crypto.com Capital, Circle ve Ledger gibi dev şirketler yatırım için katılım sağladı.

2018 yılında kurulan Çin merkezli DeBank, hâlihazırda 200 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda. Daha önce de gerçekleştirdiği yatırım turlarından aldığı yatırımlar ile dikkat çeken şirket, kripto para alanında daha aktif bir konumda yer almak istiyor.

Elde ettiği yeni sermayenin nasıl kullanılacağı hakkında herhangi bir açıklama yapmayan DeBank’ın, Coinbase Ventures gibi şirketleri arkasına alması, piyasada oldukça olumlu karşılandı.

Bilindiği üzere DeBank şu an için platformunda Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Avalanche dahil olmak üzere toplamda 15’ten fazla blok zincirinde yaklaşık 800 DeFi protokolünü destekliyor. Bunun yanında DeBank’ın, resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre şirketin, yakın zaman içinde Solana ve Harmony ağını da desteklemeyi planladığı belirtiliyor.

DeBank’ın aslında tam olarak yaptığı şey, kullanıcıların çeşitli DeFi protokollerine yaptıkları yatırımlardan getiri olarak ne kadar kazandıkları gibi DeFi verilerin takip edilmesini sağlamak olarak tanımlanabilir.

Şirketin piyasa içindeki en yakın rakipleri arasında, Zapper ve Zerion gösteriliyor. Bahsedilen bu iki platform da yıl içinde dev şirketlerden oldukça hatırı sayılır yatırım almayı başardı. Örneğin Zapper mayıs ayında düzenlenen yatırım turunda 15 milyon dolar toplarken, Zerion ise temmuz ayında 8,2 milyon dolar yatırım aldı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar