Muhabbit

FTX Uniswap İçin Yeni Bir Kontrat Duyurdu!

DeFi ile birlikte büyük bir çıkış yakalayan merkezsiz borsa Uniswap’ta işlem gören “top 100” parite için bir kontrat oluşturulmuş durumda.

ftx

FTX az önce yaptığı duyuru ile birlikte yeni perpetual swap ürününü duyurdu.

DeFi ile birlikte büyük bir çıkış yakalayan merkezsiz borsa Uniswap’ta işlem gören “top 100” parite için bir kontrat oluşturulmuş durumda. Uniswap Top 100 Index isimli yeni sözleşme ile birlikte yeni bir perpetual swap ürünü ortaya konmuş oldu.

Bildiğiniz üzere FTX farklı vadeli işlem kontratları ile adından sık sık söz ettirmekte. Platformda hali hazırda petrol için vadeli işlem kontratı, shitcoinler için “Shitcoin Index” gibi birçok farklı işlem yapılabilen kontrat bulunmakta.

Ek olara daha önce DeFi ürünleri için DeFi Index isimli bir kontrat da duyuran platform farklı ürünler ortaya koymayı başarıyor.

Uniswap ise DeFi furyası ile birlikte gerek hacim noktasında gerek ise popülerite noktasında büyük yol kat etmiş durumda. Hacim karşılaştırılmasında diğer merkezsiz borsalardan fazlasıyla önde bulunan Uniswap, merkezsiz borsa noktasında sektör lideri konumunda bulunuyor.

Son Yazılar

Exit mobile version