Muhabbit

DeFi Platformu Tokeni Açılışta 12x Yaptı!

Gerçekleşen alım ile birlikte BZRX tokeni fiyatı bir anda 12 kat artmış oldu.

bzx DeFi Platformu

13 Temmuz’da bZx platformu kendi tokeni olan BZRX’in kilitlerini açtı.

Merkezsiz platform Uniswap v2 aracılığı ile gerçekleşen işlemde ekip 500.000 $ değerinde token ile havuzu besledi.

Ekibin likiditeyi sağladığı aynı blok üzerinde bir bot 156.000 $ değerinde BZRX tokeni tek seferde almayı başardı.

Uniswap İşlemi

Gerçekleşen alım ile birlikte BZRX tokeni fiyatı bir anda 12 kat artmış oldu. 0.04 $ seviyelesinden işleme açılan BZRX, 0.60 $ seviyelerine kadar çıktıktan sonra tekrar düşerek 0.14 $ seviyelerinde fiyatını sabitledi.

Diğer yatırımcıların da token işlemlerinde ön planda olmak istemeleri sebebiyle aşırı dalgalı şekilde hareket eden fiyat ve talep karşısında botlar 500.000 $’lık satış yapmayı başardı.

BRZX an itibariyle 0.138 $ seviyelerinden işlem görmekte.

UMA Satışında Da Benzer Bir Durum Oluşmuştu

DEX üzerinde satışı gerçekleşen bir başka token olan UMA işlemlerinde de benzer bir durum yaşanmıştı.

İlk birkaç blokta benzer şekilde ciddi fiyat artışı yaşayan UMA, diğer bloklarda tekrar düşüş göstermişti. Bu durum ise ilk bloklarda alım yapan birçok yatırımcıyı mağdur edebilme potansiyeline sahip. Fakat yine de fiyat ilk çıkış fiyatının oldukça üstünde kalmış durumda.

bZx Saldırıları

2020’nin hemen başında bZx iki farklı saldırının kurbanı olmuştu. “Flash loan” isimli anlık kredilendirme sistemi aracılığı ile saldırıya uğrayan platform, sadece 15 saniye içinde saldırgana 300.000 $ kazandırmıştı. Sadece 4 gün sonra başka bir saldırıya daha uğrayan platform 600.000 $ kaybetmişti. Bu saldırılar ise 2020 yılında DeFi platformlarına yapılan saldırılan ilk 2’si olarak öne çıkmaktaydı. Devamında ise Lendfme, Uniswap ve Balancer saldırıları gelmişti.

 

Son Yazılar

Exit mobile version