Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39478.38
1.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2159.06
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.98
-0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.9
0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

DeFi Tokenleri Gözünü İlk 10’a Dikti! Liderlik Kimde?

DeFi tarafındaki hareketlilik sürüyor.

Clock
Paylaş
DeFi Tokenleri Gözünü İlk 10’a Dikti! Liderlik Kimde?

DeFi tarafındaki hareketlilik sürüyor.

Son bir hafta içinde en çok artış gösteren tokenler olan DeFi tokenleri için tam bir boğa sezonu mevcut.

728×90 muhabbit - DeFi Tokenleri Gözünü İlk 10'a Dikti! Liderlik Kimde?300x250 muhabbit - DeFi Tokenleri Gözünü İlk 10'a Dikti! Liderlik Kimde?

Güncel verilere göre DeFi platformları üzerindeki kilitli varlıkların toplam değeri tüm zamanların rekorunu kırmış durumda.

26.7 Milyar $’lık kilitli varlık ile dikkatleri üzerine çeken DeFi ekosistemi, kutlu yürüyüşünü sürdürüyor. Maker,5 Milyar $’a yaklaşan kilitli değeri miktarı ile liderliği sürdürürken, hemen ardından Aave ve Uniswap geliyor. Maker için DeFi ekosistemi dominansı ise yüzde 18 civarında bulunuyor.

Screen Shot 2021 01 25 at 07.57.08 - DeFi Tokenleri Gözünü İlk 10'a Dikti! Liderlik Kimde?
DeFi TVL

Kilitli değer tarafındaki rekor ile birlikte DeFi tokenleri de yeni zirvelerini test ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Maker (MKR) tarafında büyük bir artış yaşanırken, bu hafta Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE) tüm zamanların fiyat rekorunu kırıyor.

Yaşanan yükselişler ile birlikte ilk 15 kripto para birimi arasına girmeyi başaran AAVE ve UNI, 3.5 Milyar $’lık piyasa değerine yaklaşmış durumda.

An itibarıyla 12.60 $’lık fiyatı ile 14’üncü sırada bulunan UNI, Wrapped Bitcoin’in hemen ardında bulunuyor. Sadece bir ay içinde AAVE ile birlikte inanılmaz bir artış yaşayan UNI tarafındaki artışın sebebi ise v3 versiyonu olarak yorumlanıyor.

Uniswap v3 ile birlikte “layer 2” çözümlerinin başlatılmasını bekleyen topluluk çok daha hızlı ve düşük işlem ücretleri ile birlikte işlemlerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Henüz bir tarih olmasa da kimilerine göre v3, önümüzdeki birkaç ay içinde başlatılacak.

Sizce DeFi tokenleri tarafında yükseliş sürecek mi?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar