Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

DeFi Tokenleri ve Gelecekleri! DeFi Nedir? DeFi Token Nedir?

Temelde blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen DeFi protokolü, dijital paralar için en önemli gelişmelerden biri olarak kabul edilmekte.

Clock
Paylaş
DeFi Tokenleri ve Gelecekleri! DeFi Nedir? DeFi Token Nedir?

Herhangi bir merkeze veya otoriteye ihtiyaç duymayan ve sistemleri bu şekilde oluşturulmuş  finansal yapıya DeFi (merkeziyetsiz finans) denir. Temelde blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen DeFi protokolü, dijital paralar için en önemli gelişmelerden biri olarak kabul edilir. Ethereum ağı üzerine inşa edilen DeFi tokenlerinin uzun süredir popülerliğini koruduğu biliniyor.

Kripto para piyasasının yaklaşık olarak %4’ünü oluşturan DeFi coinleri, düzenli artış trendinin ardından Eylül ayının başında büyük bir düşüş gerçekleştirdi ve şimdi tekrar toparlanma sinyalleri veriyor.

Defi Tokenları için Uniswap

DeFi tokenleri ile birlikte yatırımcılar için Uniswap isimli protokol önemli bir yer edindi. DeFi tokenlerinin ilk olarak yer aldığı platform olan Uniswap geçtiğimiz gün bir ilke imza attı. Protokol kendilerinden daha önce alışveriş yapan kullanıcılarına 400 Uni Token dağıttı. Yazı sırasında yaklaşık 4.5$ seviyesinde olan Uniswap tokeni kullanıcılarına büyük bir sevinç yaşattı. 

DeFi Etkisinde Ethereum vs Bitcoin

Bazıları gelecekte kripto piyasasının esas hakiminin DeFi protokollerine sahip olan Ethereum olacağını düşünürken, bazıları ise Bitcoin’in yerinin değişmeyeceği konusunda hemfikir. Özellikle birçok DeFi adı altında ortaya çıkan projenin ortadan kaybolmasıyla Bitcoin’e artan güven her geçen gün biraz daha artmakta. Yazı sırasında yaklaşık olarak %58 Bitcoin dominansı bulunmakta. Birçok yatırımcı Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalardan ziyade BTC satın almak için karşısında muhatap bulacağı merkezi ve tanınmış borsaları tercih etmekte. Siz de düşük komisyon oranları ve e-devlet onayı ile yatırımcılar için güvenli ve cazip hale gelen bir borsa arıyorsanız, Coinzo kripto para platformundan BTC satın alabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar