Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44045.1
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.04
0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.96
18.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.7
2.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

DeFi Üzerindeki TVL 20 Milyar $’a Ulaşabilir!

DeFi yeni bir rekor kıracak mı?

Clock
Paylaş
DeFi Üzerindeki TVL 20 Milyar $’a Ulaşabilir!

2020 yılının DeFi endüstrisi için iyi bir yıl olduğunu göze önüne aldığımızda, DeFi Pulse, endüstrinin 2020 sonuna kadar 20 milyar $’a ulaşabileceğini tahmin ediyor.

728×90 muhabbit - DeFi Üzerindeki TVL 20 Milyar $'a Ulaşabilir!300x250 muhabbit - DeFi Üzerindeki TVL 20 Milyar $'a Ulaşabilir!

DeFi Pulse, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

DeFi üzerindeki toplam kilitli değer bildiğiniz gibi 15 milyar $ eşiğine ulaştı ve buradan bir düşüş gördü. Fakat 20 milyar $ ve daha üst hedefler, her zamankinden daha erişilebilir görünüyor.

Son 24 saat içinde, bazı DeFi tokenları büyük hareketler yaptı. Bildiğiniz üzere DeFi tokenleri, ciddi oranda fiyat artışları kazanabilen tokenlere sahip. Örneğin, %400 gibi bir artış gösteren IDLE, piyasaya bomba gibi düşmüştü.

Kripto araştırma şirketi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, 2021’de dikkat edilmesi gereken kripto trendleriyle ilgili yeni bir başlıkta, DeFi’nin bu yıl 15 kat büyüme kaydettiğini belirtti. CEO, merkezi olmayan borsalar, protokoller ve yerel stablecoinlerin yanı sıra kredi piyasalarının gerçek bir finansal sistem için gerekli olduğunu belirtti.

Messari, merkezi olmayan borsaların şu anda toplam hacmin %13.6’sını oluşturduğunu ve 2020’nin ilk çeyreğinin başında %2.8’den bu seviyelere geldiğini söyledi. Selkis’e göre, otomatik pazar yapıcı sistemleri, birlikteliğin gücünü gösterir hale geldi.

Bu arada Curve ve Balancer gibi protokoller, DeFi’nin benimsenmesinde çok büyük bir rol oynadı. Curve, DeFi üzerindeki stablecoin piyasalarının on kat daha likit olmasını sağlarken, Balancer, varlıkları birleştirerek piyasa yapıcı olmayı daha risksiz ve daha kazançlı hale getirdi.

Bu sene token artış rekoru ise, Bitcoin’in fiyatını bile gölgede bırakan Yearn.Finance oldu. Tüm zamanların en düşük seviyesi 31,65 $ olan token, bu sene %81.268 artış gösterdi.

Ayrıca, kripto balinaları yüksek kazanç oranları elde etmek için DeFi protokollerinden yararlandığından ötürü, DeFi alanındaki “yield farming” sistemi popülerleşmekte.

Muhabbit DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar