Muhabbit

DeFi ve Oyun Sektörünü Birleştiren YAY Games, Sektöre Hızlı Bir Giriş Yapıyor!

YAY Games, oyun endüstrisinde farklı avantajlar sunuyor!

Yay-Games-Muhabbit

Yay-Games-Muhabbit

Oyun endüstrisi her geçen gün daha da popüler olmaya devam ediyor. Özellikle mobil oyun pazarının gelir rekoru kırdığı bir dönemden geçiyoruz. 2020 yılında, dünya çapındaki PC oyun pazarından elde edilen gelirin yaklaşık 37 milyar dolar olduğu belirtilirken, aynı dönemde mobil oyun pazarı yaklaşık 77 milyar doların üzerinde bir gelir elde etti.

Blockchain oyun endüstrisi alanına olan talep arttıkça da yeni oyunlar piyasaya çıkmaya devam ediyor. Bunlar arasında, Gamee, Axie Infinity ve The Sandbox gibi, kripto para birimi sektöründe ortaya çıkan, en çok bilinen ve büyüme gösteren olan oyunlar yer alıyor. Şimdi ise bu listeye güçlü bir şekilde giriş yapan YAY Games‘te katıldı.

Oyun endüstrisinin yanında bir o kadar popüler olan başka bir sektör daha bulunuyor: DeFi.

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

DeFi son dönemlerin büyüyen ekosistemlerinden biri olmuş durumda. DeFi kullanıcılarının sayısı 2020’de 2 kat artarken, DeFi protokollerindeki TVL (toplam kilitli değer) bir yıl içinde 74 kat artış gösterdi. Farklı sektörlerdeki bu devasa büyümeyi görüp bunu ekosisteme fayda sağlamak için değerlendirmek isteyen YAY Games, en hızlı büyüyen iki endüstriyi tek bir platformda birleştirmeye karar verdi.

Bu kapsamda YAY Games, dünyanın dört bir yanındaki seçkin oyuncular, yatırımcılar ve diğer sektör oyuncularından oluşan aldığı ilham ile hem eğlenmek hem de kripto para kazanmak isteyenler için çekici bir ürün ortaya koyuyor.

YAY Games

YAY Games Yol Haritası

Kendini kripto para severlerin ihtiyaç duyduğu oyun pazarı olarak nitelendiren YAY Games, yol haritasını açıkladı. PancakeSwap üzerinde $YAY tokenını piyasaya sürmeye hazırlanana platformun ilk pazar yeri sürümü ise, bazı ticari markaları içerecek. 2021’in üçüncü çeyreğinde ise ekosisteme daha fazla oyun eklemeye odaklanılacak. Bu aşamada geliştiricilerin ve şirketlerin kendi oyunlarını listelemeye izin verecek olan şirket, bazı programlara da ev sahipliği yapacağını belirtti.

Road Map

2021’in dördüncü çeyreğinde şirket, yeni turnuvalar düzenlemeyi planlıyor. Böylece $YAY yatırımcıları, turnuvalara katılarak ödüller kazanabilecek. Ayrıca bu aşamada şirket, kullanıcıların oyun içi öğelerine sahiplik kanıtı sunmak amacıyla, NFT teknolojisine de yatırım yapacak.

2022’nin ilk çeyreğinde ise platform tamamen çalışır ve aktif bir halde olacak. Bu tarihlerde itibari para desteği sunmayı planlayan YAY Games, ayrıca zincirler arası iletişim kısmına da ağırlık vereceğini açıkladı.

YAY Games’in yol haritası hakkındaki teknik inceleme için buraya göz atabilirsiniz.

YAY Games’i Farklı Kılan Özellikleri

Kripto para ve oyun alanında endüstri uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip olan YAY Games, oyna-kazan konseptinin yeni ve geliştirilmiş bir versiyonunu yaratırken, blok zincir teknolojisi ile oyunlar ve merkezi olmayan finans arasındaki boşluğu oldukça daraltmış durumda.

YAY Games

YAY’i diğer blockchain oyunlarından ayıran temel özellik ise, kullanıcıların birçok farklı yöntemle kazanmalarına olanak tanıyan madencilik mekaniğidir. YAY Games aşağıda yer alan farklı madencilik şekilleri ile kullanıcılara avantajlar sağlıyor. Bunlar arasında:

Yay Games Bold Point İsimli Oyununun Lansmanını Yaptı!

Bold Point, NFT içeren rol yapma kart oyunu olarak öne çıkıyor. Oyun, karakterinizi oluşturmak ve diğer oyunculara karşı savaşarak seviye atlamak amacı ile kurulmuş. Oyun aynı zamanda bilgisayara karşı seçeneğini de oyunculara sunuyor.

Her karakterin benzersiz özelliklerinin bulunacağını söyleyen şirket, NFT’ler ile oyunculara sınırsız bir pazar yeri sunmayı hedefliyor.

Benimseme problemini ortadan kaldırmak isteyen Bold Point, blockchain oyunlarını geniş bir kitleye tanıtmak istiyor. Görünüşe göre oyunu oynamak isteyen oyuncular, herhangi bir şekilde kripto para sektörüne dair bilgi sahibi olmak zorunda olmayacak.

Coin98 Wallet ve YAY Games’den Yeni Ortaklık

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ürünleri üreticisi ve cüzdan sağlayıcısı Coin98 ile oyuncular ve yatırımcılar için tasarlanmış merkeziyetsiz oyun pazarı YAY Games ortaklıklarını duyurdular.

Amacı zincirler arası birlikte çalışılabilirlik ve kullanıcı dostu ürünleriyle DeFi ekosistemini genişletmek olan Coin98 Wallet ile yapılan bu ortaklık YAY Games ekosistemini genişletmeyi amaçlıyor. Coin98 Wallet’ın YAY Games üzerindeki cüzdan bağlantı seçeneklerinden biri olması ile Coin98 Wallet kullanıcıları geniş bir skaladaki oyna-kazan oyunları ve DeFi AMM’lerin keyfini çıkarabilecekler.

Daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

YAY Games ve Poolz Finans Ortaklığı

YAY Games, zincirler arası bir “İlk Merkezi Olmayan Teklif (IDO)” platformu olan Poolz ile ortaklık kurulduğunu duyurdu.

YAY Games tarafından yapılan açıklamada, yeni iş birliğinin, platformun güçlendirilmesi ve yeni kitlelere ulaşılmasına yardımcı olmak için çok önemli bir gelişme olduğu belirtildi. Ortaklık kapsamında Poolz, çeşitli pazarlama hizmetleri sunarak, YAY Games projesinin etki alanını genişletmeye yardımcı olacak.

Bunun yanında, birden fazla topluluk pazarlama kampanyasında YAY Games’e yardımcı olacak olan Poolz, $YAY‘ın satışını ve dağıtımını kolaylaştıracak faydalı akıllı sözleşmeler de sağlayacak.

İlgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

İlk IDO Duyuruldu

YAY Games beklenen ilk satışını gerçekleştirmek için, YAY Games teklifine Avalaunch paltfonu kullanacak.

Satış, Tedarik ve Token Dağıtım Dökümü

Satış Turları:

YAY Games IDO’su hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Yay Games Resmi Türk Topluluğu
https://t.me/yaygames_turkey

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version