Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39499.98
1.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2167.25
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.02
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Deutsche Bank, Rusya’dan Çekileceğini Açıkladı!

Almanya’nın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank, Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’dan ayrıldığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Deutsche Bank, Rusya’dan Çekileceğini Açıkladı!

Almanya’nın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank, Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’dan ayrıldığını açıkladı.

Alman merkezli banka, 2014 yılından beri Rusya’daki olan riskini azaltıyordu. Rusya’nın kendine yakın olan bölgeleri ele geçirme isteği ve bununla beraber son olarak Ukrayna savaşının çıkması, Deutsche Bank’ın Rusya’dan vazgeçmesine sebep oldu.

728×90 muhabbit - Deutsche Bank, Rusya'dan Çekileceğini Açıkladı!300x250 muhabbit - Deutsche Bank, Rusya'dan Çekileceğini Açıkladı!

Ukrayna’da Rusya Savaşı Devam Ederken Deutsche Bank, Rusya’dan Çekiliyor!

Almanya’nın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Deutsche Bank, Rusya Federasyonu’ndaki operasyonlarını küçültüyor. Banka, 11 Mart 2022 Cuma günü Twitter üzerinden yayımlanan ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesini kınayan bir bildiriyle Rusya’dan ayrıldığını açıkladı.

deutsche bank

Banka, Alman hükümetine ve müttefiklerine demokrasi ve özgürlüğü önemini vurguladı. Bununla birlikte Deutsche Bank, 2014’ten bu yana Rusya pazarında olan işlemlerini önemli ölçüde azalttığını da hatırlattı.

Ülkedeki faaliyetlerini azaltan Alman Bankası Rusya’da yeni bir iş olmayacak açıklamasını yaptı.

Deutsche Bank’ın çıkışı, büyük Amerikan yatırım bankaları Goldman Sachs ve JPMorgan Chase’e benzer olduğunu söyleyebiliriz. Rusya’da en büyük riske sahip ABD bankası olan Citigroup, operasyonlarını sınırlandırıyor.

Bu arada Reuters’ın yaptığı habere göre, Avusturyalı Raiffeisen Bank International, Rusya Federasyonu’ndan ayrılmayı düşünüyor.

Birçok ödeme hizmeti Rusya’ya hizmet vermiyor. Rus bankalarının SWIFT’den çıkarılması yapılan en büyük yaptırımlarından biriyidi. Western Union, Paypal, Remitly ve Revolut gibi ödeme hizmeti şirketleri Rus kullanıcıları için hizmetlerini askıya aldı.

Visa, Mastercard ve American Express de Rusya’daki operasyonları durdurdu. Batılı müttefikler, Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kripto para kullanabileceği dile getirdi.

Rusya SWIFT - Deutsche Bank, Rusya'dan Çekileceğini Açıkladı!
Rusya SWIFT

Dev Şirketler Rusya’dan Ayrılıyor!

PayPal, Mastercard ve Visa dahil olmak üzere çok sayıda ödeme firması da Rusya pazarından ayrıldı. Bunun yanında Western Union, Ukrayna’nın sebepsiz ve haksız işgalini kınamakta dünyanın yanında olduğunu söyleyerek Rusya ve Beyaz Rusya’daki operasyonlarını askıya alacağını duyurdu.

Aynı şekilde; Revolut, Zepz, Wise, TransferGo ve Remitly gibi fintech firmaları da Rusya ve Beyaz Rusya’da transferleri yasaklamaya karar verdi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar