Muhabbit

Dev Alman Bankası Commerzbank, Kripto Para Hizmetleri İçin Lisans Başvurusu Yaptı!

Banka, kripto para saklama ve alım satım hizmetleri sunmak için lisans başvurusunda bulundu.

commerzbank

commerzbank

Almanya’nın en büyük bankacılık kurumlarından biri olan Commerzbank, bu yılın başlarında yerel bir kripto para lisansı için başvurduğunu açıkladı.

Commerzbank’ta görevli bir yetkili kısa süre önce yerel medya kuruluşu Börsen-Zeitung’a yaptığı açıklamada, bankanın, 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto para saklama lisansı için başvuruda bulunduğunu doğruladı. Bu hamle ülkedeki büyük bir bankanın ilk kez kripto para birimlerine yöneldiğinin göstergesi olarak kabul ediliyor. Banka tarafından yapılan başvuru onaylanırsa, banka kripto varlıklarının muhafazası ve korunması ile birlikte değişim hizmetleri sunmaya yetkili olacak.

18 milyondan fazla müşteriye ve 70.000’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veren Commerzbank, yaptığı açıklamada, kripto para girişimlerinin şu an için kurumsal müşteri tabanını hedef alacağını belirtiyor.

Bilindiği üzere 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren, Almanya’da kripto para hizmetleri sunmak isteyen herhangi bir işletme, önce BaFin olarak da bilinen Federal Mali Denetleme Kurumu’ndan onay almak zorunda. Ülkede bu onayı alan sadece dört şirket bulunuyor. Bunun yanında BaFin’den onay bekleyen 25’ten fazla başvuru olduğu belirtiliyor.

Commerzbank, 2018 yılından itibaren blok zinciri projelerine dahil olmaya başladı. Ağustos 2021’de banka, sanat ve gayrimenkul gibi mevcut varlık sınıfları için blok zinciri tabanlı dijital pazarlar geliştirmek için çeşitli ortaklıklar gerçekleştirdi.

Almanya’da Kripto Para Kullanımı Artıyor

Almanya, 2021 yılında bir dizi reform ve düzenleme yaparak, ülkedeki  blok zinciri teknolojisi ve kripto paraların daha fazla benimsenmesine katkı sağladı.

Bununla birlikte Alman yatırımcılar da son dönemlerde kripto paraları benimsemeye daha da hevesli hale geldi. Kucoin tarafından kısa süre önce yayımlanan bir rapora göre, Almanların %44’ü kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor.

Ayrıca, halihazırdaki Alman kripto para yatırımcılarının %37’si bir yıldan fazla bir süredir zaten kripto para ticareti yapıyor. Bu da ülkedeki yatırımcıların kripto paralara karşı oldukça hevesli olduklarının bir anıtı olarak gösteriliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version