Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39405.99
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2161.58
3.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.21
1.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Banka, Sınır Ötesi Transferleri Artırmak İçin RippleNet’te!

OCB, RippleNet ağının bir parçası oldu.

Clock
Paylaş
Dev Banka, Sınır Ötesi Transferleri Artırmak İçin RippleNet’te!

4,6 milyar dolar değerinde varlığa sahip olan büyük bir Vietnam bankası Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB), 10 aylık bir bekleyişin ardından RippleNet‘e stratejik ortak olarak katıldığını duyurdu. OCB, sınır ötesi ödemeleri geliştirmek için Ripple’ın blok zinciri teknolojisinden yararlanacak.

728×90 muhabbit - Dev Banka, Sınır Ötesi Transferleri Artırmak İçin RippleNet'te!300x250 muhabbit - Dev Banka, Sınır Ötesi Transferleri Artırmak İçin RippleNet'te!

Yapılan bu ortaklık OCB‘nin fintech ve dijital bankacılık başkanı Phong Nguyen tarafından açıklandı. Ortaklık ile bankanın Ripple’ın blockchain teknolojisini sınır ötesi ödemeler ve havalelerde oluşan maliyetleri azaltmak için kullanması sağlanacak.

Adsiz 1 - Dev Banka, Sınır Ötesi Transferleri Artırmak İçin RippleNet'te!
Kaynak:linkedin

Konu ile ilgili olarak Phong Nguyen şu açıklamayı yaptı:

“Ripple tarafından desteklenen blockchain teknolojisine yapılan bu yatırımla, masrafları azaltmak, üretkenliği artırmak ve havale ve sınır ötesi ödeme ile müşterilere şeffaflık ve en iyi hizmeti sunmak için yeni teknolojiyi işletmeye uygulamayı hedefliyoruz .”

Nguyen, ayrıca, bağlılıkları için Ripple’ın Singapurlu ekibine minnettarlığını dile getirdi ve bu ortaklığın Vietnamlı tüketicilere etkileyici kredi hizmetleri sunacağını açıkladı.

Ripple’ın blockchain teknolojisinden yararlanarak OCB, perakende ve KOBİ müşterilerine daha şeffaf ve daha hızlı sınır ötesi ödemeler ve havaleler sunacak. 

Ripple, koronavirüs pandemisinin meydana getirdiği bir ekonomik kargaşanın ortasında küresel finansal katılım sağlamada sürekli olarak kayda değer adımlar atmaya devam ediyor.

Yakın zaman önce Ripple, gelişmekte olan bir piyasada finansal katılım sağlamaya çalışırken dijital varlıklardan yararlanmasını sağlamak için Mercy Corps’a 10 milyon dolar katkıda bulunduğunu açıklamıştı. Duyuru, Ripple’ın ödemeler, finansal hizmetler, blockchain teknolojisi ve politikada dünyanın en güvenilir seslerini birleştiren yıllık bir konferans olan 2020 Swell konferansı sırasında yapılmıştı.

Ayrıca Ripple, kısa süre önce, blockchain’in benimsenmesinin finansal kurumlar için başarılı büyüme stratejilerinin anahtarı olduğun belirtti. Şirket, blockchain’i küresel finansal içerme arayışına doğru bir basamak olarak gördüğünü sürekli dile getiriyor. 

OCB Hakkında

Genel merkezi Ho Chi Minh City’de bulunan Orient Commercial Joint Stock Bank’ın Yönetimi altında 4,6 milyar dolar değerinde varlık bulunmaktadır. Ayrıca Vietnam’ın her yerinde bulunan 130’dan fazla şubeden oluşan bir ağa sahip olan banka Vietnam’ın en büyük bankalarından birisidir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar