BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Dev Kripto Para Borsasından Delist Furyası!

Dünya üzerinde kendini ispat etmiş küresel kripto para borsalarından biri olan Bittrex, 40 token’ı delist ettiğini duyurdu.

Yayın:

-

Dünya üzerinde kendini ispat etmiş küresel kripto para borsalarından biri olan Bittrex, 40 token’ı delist ettiğini duyurdu.

Kripto para borsalarında delist furyası devam ediyor. 2 gün önce Binance de 3 token’ı (ARN, FUEL ve LUN) delist edeceğini duyurmuştu. Delist furyasına katılan bu sefer de 40 token ile Bittrex oldu.

Bittrex Delist furyası

Bittrex’in resmî sitesinde duyurulan delist listesinde ABYSS, DCT, HYC, MFT, RFR, AKRO, DENT, IHT, NLC2, TTC, APIX, DNT, INCNT, OST, URAC, ART, DTA, ION, PAL, UTK, BLOC, EDG, JNT, PLA, VRA, BLTV, ELF, MED, PLG, VRC, CMCT, EXCL, MEME, POT, XEL, CTXC, GUP, META, PTOY ve XSR bulunuyor.

Bir token’ın neden delist edildiğine dair bazı faktörlerin olduğunu da belirten Bittrex Global, bu faktörlerden bahsetmeyi de atlamamıştı.

  • Gelişen düzenleme standartları ve diğer uyumluluk sorunları
  • Kötü örnekler oluşturan kullanımlarının olması veyahut topluluk tarafından kötü örnek olarak kabul görmesi
  • Blockchain’i veyahut Blockchain teknolojisiyle ilgili tehlikeli durumların ortaya çıkması veya kusurların patlak vermesi
  • Token’ın ekibi veyahut diğer insanlar tarafından desteklenmemesi
  • Borsadaki sınırlı işlem hacmi veyahut potansiyel olarak şüpheli alım satım faaliyetlerinin olması
  • Token başvurusu veyahut ekibi hakkındaki soruları yanıtsız bırakma
  • Bittrex Global’in hizmet şartları veyahut token listeleme sözleşmesinin ihlali
  • Token’ın kullanıcıları veyahut yatırımcıları tarafından gelen şikayetler

Ayrıca Bittrex Global, likiditeyi geliştirme ve piyasayı iyileştirme yoluna gönül vermiş ekiplerle çalışmaya devam edeceği belirtildi. Yani yukarıda belirtilen faktörlerde bir değişim olmazsa sözü edilen 40 token, 30 gün içerisinde delist edilecek.

Bittrex Global, sözü edilen 40 token’ın yatırımcılarına da seslendi. Hâli hazırda bu 40 token’a yatırım yapan Bittrex kullanıcılarının fonlarını çekmek için 30 günü olduğu belirtildi. Ancak hakları Bittrex’te saklı olmak üzere özel durumlarda bu sürenin kısalabileceği de belirtilen başka bir noktaydı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinbase, Kripto Patent Grubunun Kurucu Üyesi Oldu!

Coinbase, patent grubuna kurucu üye olarak katıldı!

Yayın:

-

Coinbase

Finans şirketi Square tarafından yönetilen Cryptocurrency Open Patent Alliance, (COPA) kısa bir süre önce Coinbase şirketini kurucu üye olarak seçti. Square, teknolojik gelişmeleri sınırlanmasını istemediği için patent grubunu Eylül ayında açıklamıştı.

Coinbase’in kıdemli danışmanı ve COPA yönetim kurulu üyesi olan, Brittany Cuthbert, Cuma günü yaptığı bir açıklamada şunları söyledi.

Kripto ekonomisi büyümeye devam ederken, açık bir finansal sistem ile inşa edilen tüm projelerin güçlendirilmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Sektörümüz için temel bir patent ittifakı oluşturmak için COPA üyeleri ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

20 yılı aşkın bir süredir patentler, rakiplerin benzer ürün veya hizmetler üretmesini ya da belirli teknolojileri kullanmasını engelleyen, tescilli sayılan yeniliklere hak iddia etmekte. Açık kaynak teknolojisi, kripto ve blockchain endüstrisinde ortak bir tema olmasına rağmen, Block.one ve Samsung dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar, alandaki belirli gelişmeler için patent talebinde bulundu.

Cuthbert, sözlerine şöyle devam etti:

COPA, kripto para biriminin başarısının, inovasyon yapmak için mevcut teknolojileri geliştirmek için bir araya gelen topluluğa bağlı olduğuna inanıyor. Bu durum, tarafların patent talep etmesi halinde mümkün olmayabilirdi.

COPA, patentlerin dünyada kullanımı olduğunu, ancak sınırların aşılabileceğine ve sorunlara yol açabileceğine inanıyor. Açıklamada, “Patentler zaman zaman savunma amaçlı yararlı olabilirken, patentlerin saldırgan ve yanlış yönlendirilmiş kullanımı, kripto para birimleri gibi yeni teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini tehdit ediyor.” ifadesi yer almakta. “

Yaklaşık 12 yıl önce, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, teknik incelemesini yayınlamıştı. Bunu izleyen kripto para devrimi, büyük olasılıkla, bu teknolojinin açık kaynaklı temelleri sayesinde mümkün oldu.

Açıklamada, “COPA, kripto para biriminde temel teknolojiyi herkesin özgürce kullanabilmesini amaçlıyor ve ikili bir yaklaşım uygulayarak patent sorununu çözüyor” ifadesi kullanılmış.

An itibarıyla COPA içinde Square, Coinbase, Blockstream ve Kraken dahil olmak üzere 18 üyeye sahip.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ripple Moneygram Üzerindeki Hisselerini Sattı!

Yayın:

-

Ripple Moneygram

Ripple Labs, 2019 yılında yaptığı 15 milyon $ değerindeki MoneyGram yatırımını geçtiğimiz günlerde sattığını açıkladı.

Ripple Labs, 27 Kasım’dan 4 Aralık tarihinde kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurarak, MoneyGram’daki (MGI) 2.264.113 hissesini sattı. Satışların toplam fiyatı ise 15.303.792 $’a tekabül ediyor.

MoneyGram’ın hisse senedi değeri 1 Ekim’de 2.94 ABD $’ından 23 Kasım tarihinde 8.53 ABD $’ına kadar yükseldi. Ripple’ın satış haberinden sonra hisse senetleri 6.54 $’a kadar geriledi.

Moneygram ve Ripple arasındaki ortaklığın 2019 yılı boyunca genişlediğine dair duyurulara rağmen, iki şirket arasındaki ilişki bu yılın başlarında normal gibi görünüyordu. Bir Ripple yetkilisi, konu hakkında şunları söyledi:

Ripple, MoneyGram’ın dijital dönüşümünün gurur duyduğumuz bir ortağıdır. Bu, Ripple’ın MGI yatırımında bazı kazançlar elde etmek için yaptığı mantıklı finansal kararıdır ve hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunun yansıması değildir.

Ripple, geçtiğimiz Haziran ayında MoneyGram’a büyük bir yatırım yaptığını duyurdu ve bu durum MoneyGram’ın ödemeleri hızlandırmak için xRapid teknolojisini kullanmasına ön ayak oldu.

Halen 48 milyar XRP’ye sahip olan Ripple, son birkaç yılını token ile olan ilişkisini azaltarak geçirdi. Ancak son fiyat artışları bu durumu değiştirebilir.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.