Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hive Blockchain, 6400 Adet Cihaz Daha Aldığını Duyurdu!

Şirket madencilik faaliyetlerini büyütüyor.

Clock
Paylaş
Hive Blockchain, 6400 Adet Cihaz Daha Aldığını Duyurdu!

Halka açık kripto para madencilik şirketi Hive Blockchain (HIVE), Çin’in en büyük kripto para madencilik şirketi olan Canaan’dan 6.400 bitcoin madencilik makinesi satın aldığını duyurdu .

Yapılan açıklamaya göre bu alım ile, şirketin toplam hash gücü daha önce duyurulan ve yıl sonu hedefi olan 1.000 PH / s’yi aşacak.

Satın alınan cihazlar Hive teslim edildikten ve sistem çalışmaya başladıktan sonra, tahmini işletme hashrate değerinin saniyede 1.229 petahash (PH / s) olacağı ve şirketin 2021 yılı hedefi olan 1.000 PH / s ile zirveye taşıyacağı bildirildi.

Bilindiği üzere Hive Blockchain dönem dönem büyük madencilik cihaz alımları yapıyor. Şirket en son alımını geçen sene 3.500 makine ile gerçekleştirmişti. Şimdi ise bu sayının neredeyse iki katı kadar bir alım daha yapacağı bildirilmiş oldu.

Madencilik makinelerin teslimi ve sistemin aktif hale gelmesinin, 500 makinenin ilk sevkiyatı ile 2021 yılının Mayıs ve Haziran aylarında başlayacağı açıklandı. Diğer kalan cihazların ise bunu yılın geri kalan döneminde aylık 900 makinelik teslimat ile alınacağı bildirildi.

Madencilik alanında büyüme planları bulunan Vancouver merkezli şirketin piyasa değeri de yükselmeye başladı. Firmanın 2021 yılı Ocak ayı başında piyasa değeri 1 milyar $ ‘a ulaşmış durumda.

Canaan Hakkında

Canaan, Çin merkezli bir bilgisayar donanımı üreticisidir. 2013 yılında kurulan Canaan, Blockchain sunucuları ve ASIC üretiminde uzmanlaşmıştır.  Geçmişte SMIC, Samsung ve TSMC ile çalışan şirket şu anda TSMC ile 5nm en yeni nesil madencilik cihazları üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor.

HIVE Blockchain Hakkında

HIVE Blockchain blok zinciri sektöründen geleneksel sermaye piyasalarına bir köprü oluşturan, büyüme odaklı, TSX.V’de listelenen bir şirkettir. Ayrıca HIVE, sürekli olarak Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların madencilik faaliyetlerini yürüten Kanada, İsveç ve İzlanda’da son teknoloji ürünü yeşil enerji ile çalışan veri merkezi tesislerine sahiptir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar