Muhabbit

Dev Sigorta Şirketi AXA, Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

AXA İsviçre, müşterilerin prim ödemeleri için Bitcoin kullanmalarına olanak sağlayacak.

Avrupa’nın en büyük ikinci sigorta şirketi olan AXA, müşterilerine sigorta primlerini Bitcoin ( BTC ) ile ödeme seçeneği sunmaya başladı.

15 Nisan tarihinde açılama yapan AXA İsviçre, Bitcoin ödeme seçeneğinin hayat sigortası dışındaki tüm ürünleri için mevcut olduğunu söyledi. Hayat sigortası ürünlerinin ise “yasal nedenlerle” şimdilik desteklenmediği belirtildi.

AXA, koronavirüs salgını sırasında küresel ekonominin hızlandırılmış dijital dönüşümünü, kripto para birimini günlük operasyonlarına entegre etme seçiminde kilit bir faktör olarak gösteriyor. Bununla birlikte sigorta şirketi bu girişimini, 2019 yılında 18 ila 55 yaşları arasındaki katılımcıların yaklaşık üçte birinin zaten kriptoya sahip olduğunu veya kripto paralar ile ilgilendiğini gösteren bir pazar araştırmasına dayandırıyor.

AXA İsviçre’de inovasyon başkanı olan Claudia Bienentreu, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Bu, AXA’nın müşterilerinden gelen alternatif ödeme çözümlerine yönelik artan talebe cevabıdır ve yeni teknolojilerin her zamankinden daha büyük bir rol oynadığını göstermektedir.”

Şirket, yeni girişimi için İsviçreli kripto para komisyoncusu Bitcoin Suisse ile ortaklık kurdu, bu kapsamda Bitcoin ile yapılan ödemeler Bitcoin Suisse’e gidecek ve AXA İsviçre için İsviçre frangına dönüştürülecek.

AXA’nın bilançosunda Bitcoin tutmayacağı bunun yerine Bitcoin’lerin, kripto para komisyoncusu Bitcoin Suisse’in eline geçeceği bildirildi. Ayrıca, AXA’nın Bitcoin ödemeleri için herhangi bir ücret talep etmeyeceği ancak Bitcoin Suisse’nin, AXA müşterileri için Bitcoin-Frang döviz kurlarını hesaplarken %1,75’lik kendi komisyonunu alacağı belirtildi.

Sigorta şirketi, İsviçre pazarı için bir mobil uygulama ödeme çözümü olan TWINT de dahil olmak üzere yakın gelecekte daha fazla ödeme seçeneğini destekleyeceğini açıkladı. Diğer kripto para birimleri ile ödeme konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken yakın gelecekte gelen talepler doğrultusunda bu durumun da değerlendirileceği belirtildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version