Muhabbit

BITCOIN

Bridgewater Associates Kurucusu: Bitcoin Süper Bir Buluş!

Dalio, kripto para birimlerinin enflasyona karşı koruma olabileceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Bridgewater Associates Kurucusu: Bitcoin Süper Bir Buluş!

Bridgewater Associates’in ünlü kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’i süper bir buluş olarak nitelendirdi. Dalio para biriminin değerinin düşürülmesine karşı korunmak isteyen müşteriler için dijital varlık yatırımı yapmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi. 

Bloomberg News tarafından yayımlanan bir habere göre Dalio, Bitcoin‘in değer deposu özelliklerinin inanılmaz bir başarı olduğunu ve şu anda ihtiyaç duyulan altın gibi birkaç benzeri varlıktan biri olduğunu bildirdi. Ayrıca Bitcoin ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bilgisayara programlanmış ve yaklaşık 10 yıldır çalışan ve hem bir tür para hem de bir servet deposu olarak hızla popülerlik kazanan bir sistem aracılığıyla yeni bir para türü icat etmek inanılmaz bir başarıdır.”

Dalio diğer hedge fonu yöneticileri gibi geçmişte Bitcoin’i eleştirenler arasında yer alıyordu. Kasım 2020’de yaptığı bir açıklamada Bitcoin’i aşırı oynaklığı nedeniyle eleştirerek, asla etkili bir değişim aracı veya değer deposu olamayacağını iddia etmişti.

Ancak son zamanlardaki Bitcoin fiyatının yeni tüm zamanların en yüksek döneminde Bitcoin ile ilgili düşüncelerinin değiştiğini gösteren açıklamalarda bulundu. 17 Kasım 2020 tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin ile ilgili bir şey eksik olabilir, bu yüzden düzeltmeyi çok isterim.”

Son olarak müşterilerine açıklama yapan Dalio, Bitcoin’in spekülatif bir fikirden gerçek değeri olan bir varlığa geçen çizgiyi aşmayı başardığını dile getirerek Bitcoin’i incelemeye alacağını belirtti.

Bridgewater Associates Hakkında

Bridgewater Associates, 1975 yılında Ray Dalio tarafından kurulan, yaklaşık 160 milyar $ ‘lık yönetim altındaki varlıkları ile dünyanın en büyük hedge fonudur. Firma, kurumsal yatırımcılar ve diğer yüksek net değerli bireyler tarafından piyasa ortamından bağımsız olarak istikrarlı getiri elde etme konusunda güvenilen bir şirkettir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar