Muhabbit

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan Kripto Para Açıklaması

Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür.

alibabacan

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, geçtiğimiz çarşamba günü (29.12.2021) kripto varlık sektörünün bazı tanınır isimlerini, kripto para mevzuatını tartışmak için Twitter üzerinden Ankara’ya davet etmişti.

Davet edilen 8 kripto para temsilcisi dışında toplantıya kripto para sektörünün tanımadığı bazı kişiler de katıldı. Bu kişilerin kendi çıkarlarına hizmet eden ve kripto varlıkların doğasına uymayan önerilerini topluluk adına yetkililere sunmasının ardından camiada bir bilgi kirliliği yaşandı. Davet üzerine toplantıya katılan sektörün saygın isimleri tarafından bu duruma açıklık getirmek için kamuoyuna ortak bir açıklama yapıldı.

İlginizi Çekebilir: Meclis’te Görüşmeye Katılan 8 İsimden Ortak Açıklama Geldi!

Türkiye’de çıkarılması düşünülen olası kripto para yasasının kesinlik kazanmadan önce kripto para topluluğundan bazı temsilciler ile görüşülmesinin arkasından, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Twitter hesabından bazı açıklamalar yaptı.

Ali Babacan, Twitter’daki açıklamasında kripto para mevzuatındaki olası yasaklara karşı çıktı.

Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır. Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız. Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere yarına atılım diyoruz.

Ali Babacan

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu da bu tartışmalara dün dahil olarak, Twitter üzerinden açıklamalarda bulunmuştu. Yavuz Ağıralioğlu, kripto para piyasalarına özellikle de yerli kripto borsalarının teminatının sağlanmasına dair bir düzenleme getirilmesinin elzem olduğunu belirtmişti. Düzenlemelerin öncelikli olarak hedefinin, yatırımcıyı kısıtlamak yerine Türkiye’nin kripto para sektöründe başat aktör olmasını sağlayacak şekilde hazırlanması gerektiğini savunmuştu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version