Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43195.84
-1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2331.6
2.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.5
-2.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.5
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

DigiliraPay Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanımını Durduruyor!

DigiliraPay’in kurucusu Serkan Bayar, “DigiliraPay faaliyetlerini durduruyor” şeklinde lanse edilen haberleri yalanladı.

Clock
Paylaş
DigiliraPay Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanımını Durduruyor!

16 Nisan 2021 tarihinde Türkiye’de kripto varlıkların kullanımı hakkında çok önemli bir yönetmelik yayımlanmıştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmelik, kripto varlıkların “direkt” bir ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklıyordu.

Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte kripto sektöründe yer alan birçok firma, ardı ardına basın açıklaması yapmıştı. DigiliraPay’in kurucusu Serkan Bayar da basın açıklaması yapanlardan biriydi. Ancak basın açıklaması yanlış anlaşılmış olmalı ki Serkan Bayar sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklamada bulundu.

728×90 muhabbit - DigiliraPay Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanımını Durduruyor!300x250 muhabbit - DigiliraPay Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanımını Durduruyor!

Basında çıkan “DigiliraPay faaliyetlerini durduruyor!” tarzındaki haberlerin doğru olmadığını söyleyen Bayar, sadece kripto varlıkların ödemelerdeki kullanımını durdurduklarını söyledi.

Bununla birlikte şu anda cüzdanlarda sadece custody hizmeti verdiklerini ve yakında leasing, staking ve swap mekanizmalarını da entegre edeceklerini ekledi.

Ayrıca basın açıklamasında daha önce ifade edildiği gibi, TCMB tarafından yayımlanan yönetmeliğin iptali için açılacak davanın hazırlıklarına başlandı. Bayar yakın zamanda dava sürecinin de başlayacağını ifade etti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar