Muhabbit

CEO: Blockchain Endüstrisi Facebook’a Teşekkür Etmeli

Samsung ve Salesforce destekli blockchain projesi Digital Asset’in CEO’su tüm blockchain endüstrisinin Facebook’a teşekkür etmesi gerektiğini söyledi.

Digital Asset CEOsu Yuval Rooz

Samsung ve Salesforce şirketleri tarafından desteklenen Digital Asset adlı blockchain projesinin CEO’su Yuval Rooz, Bloomberg ile yaptığı röportajında, Facebook’un blockchain dünyasına girişi hakkında sorulan bir soruya Libra Coin projesi yüzünden tüm blockchain endüstrisinin Facebook’a teşekkür etmesi gerektiğini söyleyerek cevap verdi. Facebook’un bu alana giriş yapmasıyla birlikte blockchain teknolojisinin dünyaya yayılmasını hızlandırdığını düşünüyor.

Her şeyden önce, bütün blockchain endüstrisi Facebook’a çabaları için teşekkür etmeli çünkü şüpheciler bir uyandırma çağrısı aldı ve bu iyi bir şey.

Yuval rooz bloomberg röportajı

Toplamda 150 Milyon dolar yatırım toplayan şirket Accenture, Hyperledger ve Microsoft gibi büyük firmalarla partnerlik kurarak bu firmaların müşterilerine blockchain tabanlı çözümler sunmayı hedefliyor.

Digital Asset şirketi blockchain tabanlı çözümler üretmek için 2014 yılında kuruldu.

“Bu Yıl Yeni Projeler Göreceksiniz”

Yuval Rooz ayrıca günümüzde geliştirilen uygulamaları vurgulayarak bu yıl içerisinde blockchain tabanlı yeni projelerin hayata geçeceğini belirtti.

Ayrıca blockchain tabanlı bu projelerin teknolojinin geleceğini ve gelecek nesilleri de şekillendireceğini belirten Rooz, Libra projesinin Avrupa, Çin, Amerika, Nijerya, Avusturalya ve Singapur gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde blockchain teknolojisine olan ilgiyi arttırdığını da ekledi.

Bu yazıyla alakalı olan Shopify’ın Libra Birliği Üyesi Olması haberimizi okuyabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version