Muhabbit

ALTCOIN

Digital Dollar Project’in Geleceği Ne Durumda?

Dolar, değerini bir kripto para birimi olarak koruyabilecek mi?

Clock
Paylaş
Digital Dollar Project’in Geleceği Ne Durumda?

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir AMA (Bana Soru Sor) etkinliğinde, Digital Dollar Project hakkında konuşuldu.

Sanal olarak düzenlenen Consensus 2020 Konferansı’nda Digital Dollar Project’in 3 sorumlusu, düzenlenen AMA etkinliğinde para birimlerinin geleceği hakkında düşüncelerini paylaştı.

Etkinlikte ayrıca, Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı J. Christopher Giancarlo ve Fintech’in eski başkanı Daniel Gorfine’de bulunuyordu. İkili, Covid-19 dolayısıyla hükümetin, dijital para birimlerine sıcak baktıklarını belirtti. Digital Dollar Project’in ortağı ve Accenture firmasının yöneticisi David Treat’te ayrıca etkinlikteydi.

J. Christopher Giancarlo, proje hakkında şunları söyledi;

Doların, değişen hayat koşullarıyla beraber 21. Yüzyıl içinde en iyi şekilde hizmet vermesi için mümkün olan her şeyi yapacağız.

Dijital Merkez Bankası ve Güvenlik

Kripto topluluğunda, Digital Dollar Project’in hayata geçmesiyle ve günlük hayatta kullanılması ile ilgili bazı korkular mevcut. Topluluk, nakit paraya kıyasla dijital para birimlerinin güvenliği ve gizliliği hakkında endişe ediyor.

David Treat konu hakkında, “Şu an alınan politik kararların Digital Dollar’ın dağıtımına son nokta koyulabilmesi için çok önemli kararlar olduğunu düşünüyorum”. dedi

Hükümetin 10.000$ ve üstü işlemlerin izlenmesiyle ilgili kanuna atıfta bulunan Gorfine, Digital Dollar için de belirli eşikler ve limitlerin belirlenebileceğini söyledi.

Gianlarco ise, Çin’in insan hakları ihallerine ve planlanal dijital renminbisi hakkında endişe duyduğunu belirtti ve ABD dolarının, diğer egemen para birimlerinin sağlayamayacağı gizlilik ve güvenlik özelliklerini sağlayabilirse, elinin çok güçleneceğini söyledi.

Yapılan canlı yayında, izleyiciler için bir anket düzenlendi. Ankette sorulan soru ise, “Digital Dollar’ın yaygın olarak ne zaman kullanılacağını düşünüyorsunuz?”idi.

Ankete katılanların %42’si 3 yıl , %32’si iste 5 yıl içinde, %7’si ise bu durumun asla gerçekleşmeyeceğini düşündüğünü söyledi.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar