Muhabbit

Dijital Varlık Bankası Sygnum, Tezos Stake Etme Hizmeti Başlatıyor!

Sygnum, yılda %5’e varan hisse ödülleriyle Tezos staking başlatan ilk banka oldu.

İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, 6 Kasım tarihinde yayımladığı bir duyuru ile bankanın 1.300’den fazla doğrulayıcı, geliştirici ve araştırmacının oluşturduğu küresel bir topluluk tarafından desteklenen bir blockchain ağı olan Tezos (XTZ) için stake etme hizmetlerini başlattığını açıkladı.

Bankanın yaptığı resmi açıklamaya göre, mevcut hareket, şirketi Tezos (XTZ) için hisse senedi yatırımı başlatan dünyadaki ilk düzenlenmiş banka haline getirdi. Banka artık XTZ için saklama, ticaret, kredi ve stake hizmeti dahil olmak üzere bugünden itibaren farklı hizmetler sunacağını bildirdi.

Tezos Vakfı kurumsal benimseme başkanı David Fuchs, yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Sygnum’un Tezos stake hizmetleri sunumu, ağın güvenliğinin ve uzun ömürlülüğünün doğrulanması işlevi görüyor. Bu durum kurumsal benimseme yolunda atılmış bir başka adım oldu. Gelecekte daha fazla Tezos tabanlı teklif için Sygnum ile ortak olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yapılan açıklamaya göre, Sygnum müşterileri artık XTZ için stake etme ödüllerinde yılda %5’e kadar getiri alabilecekler. Banka ayrıca, minimum para çekme süresi olmadığından, müşterilerin stake pozisyonlarından herhangi bir zamanda çıkılabileceklerini ve e-bankacılık aracılığıyla isteğe bağlı olarak işlemlere ve bağımsız olarak onaylanmış vergi raporlarına erişebileceklerini açıkladı.

Sygnum Bank’ın Baş Müşteri Sorumlusu Martin Burgherr yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tezos’un ve onun Sygnum değerlerimizle uyumlu benzersiz Liquid Proof-of-Stake yönetim mekanizmasının güçlü destekçileriyiz. XTZ stake etme ile müşterilerimiz, stake etme ödülleri sunan ve dijital varlık portföylerini daha yaratıcı şekillerde yapılandırmalarını sağlayan benzersiz bir varlığa erişebilecekler.” 

Tezos’un, Sygnum Bank’ın platformundaki ilk Proof-of-Stake (PoS) tokeni olduğunu belirten Burgherr, müşterilerine daha fazla seçenek sunmak için tekliflerini sürekli olarak genişleteceğini de sözlerine ekledi.

Sygnum Hakkında

Sygnum, dünyanın ilk dijital varlık bankası ve küresel erişime sahip dünya çapında faaliyet gösteren bir dijital varlık şirketidir. Ayrıca Sygnum, bağımsız olarak kontrol edilen, ölçeklenebilir ve geleceğe yönelik düzenlenmiş bir bankacılık platformudur.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version