Muhabbit

Dogecoin Fiyat Analizi 21.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Dogecoin’i inceliyoruz. DOGE grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

dogecoin fiyat analizi 1

Bugün Dogecoin’i inceleyeceğiz. Elon Musk’ın dogecoin ile yakından ilgilendiğini herkes biliyor artık. Zaman zaman attığı tweetlerle Dogecoin’in fiyatı artıyordu. Şimdi ise profil fotosuna çatal (fork) fotoğrafı koyması ve bir yazışmasından sonra akla acaba Dogecoin’i forklayacak mı sorusu gelmeye başladı. Bu gelişmeler yaşanırken fiyat grafiğinde son durum nedir diye bakalım şimdi.

Dogecoin DOGE fiyat grafiği 21.02.2021. Saatlik grafik, veriler FTX borsasına aittir.

Grafikteki destek ve direnç bölgelerini uzun zamandır kullanıyoruz. Önceki Dogecoin fiyat analizi yazılarımı takip ettiyseniz orada da bu bölgeleri kullanmıştık. Görebildiğiniz üzere bu alanlar son hareketlerde de güzel bir şekilde çalışmaya devam etmiş. Bundan dolayı bu bölgeleri kullanmaya devam edeceğim.

Grafikteki düşen trendi (kırmızı) twitter hesabımda paylaşmıştım diye hatırlıyorum. Böyle büyük bir trendin kırılımıyla da güzel bir yükseliş yaşaması muhtemeldi. Beklediğimiz gibi de oldu ve yükselş gerçekleşti ve ilk dirence kadar ilerledi. Ancak bu direnci kıramadı ve ret yedi. Bu retten sonra fiyatın bu kadar düşmesini beklemiyordum. En azından fiyat bu kadar düşmeden tekrar bu direnci test edebilseydi bu direnci kırılmasını daha olası görürdüm. Ancak fiyat 20 şubatta yükselir gibi olsa da fiyat tutunamadı ve tekrar düşüş yaşadı. Şu an fiyatın destek ve direnç bölgelerinin tam ortasında olduğundan dolayı bu bölgede fiyat hakkında bir yön belirlemek oldukça zor. Şu an yapılabilecek en iyi şeyin fiyatı biraz daha izleyip bize ne gibi ipuçları vereceğini gözlemlemek olacaktır.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version