Muhabbit

Dogecoin fiyat analizi: Önümüzdeki haftalarda 1 dolar eşiğine gelebilir

doge fiyat

DOGE, dördüncü Bitcoin yarılanmasının tamamlanmasının ardından yakın zamanda yüzde 50 geri çekilme seviyesinden 0,14 dolara yükseldi. Bugün (pazartesi günü) BTC fiyatının 65 bin dolarlık desteği geri almasıyla genel piyasada bir rahatlama toparlanması başladı.

Halving sonrası ralli, Dogecoin’in 0,2 dolar sınırını aşmasına yardımcı olacak mı?

Dördüncü Bitcoin halving haftasında Dogecoin fiyatı, %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi ve 0,14 dolarlık desteğin birleştiği noktada mevcut düzeltme eğilimini en düşük seviyeye indirdi. Şu anda DOGE fiyatı CMC verilerine göre 0.1607 dolardan işlem görüyor ve satın alma ivmesi devam ederse %10’luk bir artışa daha hazırlanıyor.

X platformundaki analistlerden Alicharts, Dogecoin için alçalan üçgen formasyonunun dışına çıktığını ve bu durumun genellikle yükseliş işareti olarak yorumlandığını belirtti. Tarihsel eğilimlere dayanarak, DOGE fiyatı bu modeli geçmişte önemli boğa koşularından önce sergilediği için önümüzdeki haftalarda 1 dolar eşiğine doğru agresif bir yükselişe hazır gibi.

Teknik göstergelere göre DOGE fiyatı 100 günlük EMA eğiminden toparlandı ve bu varlığın sınırının yükselişte olduğunu gösteriyor. Günlük RSI eğimi nötr bölgeye geri döndü. Bu da piyasa duyarlılığındaki olumlu değişimi yansıtıyor.

Son Yazılar

Exit mobile version