Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39322.85
1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2161.39
3.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.24
1.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.2
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Dogecoin Yaratıcısı, DOGE’dan Kaç Para Kazandı?

Elon Musk’ın dahi paylaşımlarında yer verdiği popüler kripto para DOGE’un yaratıcıları ne yapıyor? Yarattıkları projeden ne kazandılar?

Clock
Paylaş
Dogecoin Yaratıcısı, DOGE’dan Kaç Para Kazandı?

Kripto para piyasasındaki tartışmasız en popüler “meme coin” olan Dogecoin yaratıcılarının, bu yarattıkları değerden kaç para kazandıklarını hiç düşünmüş müydünüz?

Zamanında 80 milyar dolarlık bir market değerine ulaşmış bu projenin, o kadar da “hayat değiştiren” bir proje olamadığını Dogecoin yaratıcılarından Billy Markus attığı tweet’ler ile herkesle paylaştı.

728×90 muhabbit - Dogecoin Yaratıcısı, DOGE'dan Kaç Para Kazandı?300x250 muhabbit - Dogecoin Yaratıcısı, DOGE'dan Kaç Para Kazandı?
  • Billy Marcus ve ortağı 2015 yılında Dogecoin projesinden çıktılar.
  • Marcus, yarattığı projeden toplamda 3 bin dolar kadar para kazanmış.
  • Meme coin’ler ve sahipleri hakkında Billy Marcus şikayetçi.
  • Shiba Inu ile de arası iyi değil ve Shiba’nın metaverse projesi için eleştirileri var.

İlginizi çekebilir: Meme Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Dogecoin Yaratıcısı Scammer’lardan Şikayetçi

Meme coin’lerin şahı sayılan Dogecoin, kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeye devam ediyor. DOGE yaratıcılarından biri olan Billy Markus’un ise Twitter’da 1,2 milyon takipçisi bulunuyor. Markus 31.03.2022 tarihinde attığı tweet’lerde, scammer’ların varlığından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Herkes beni “deneyimli” olmakla itham ediyor. Tabi ki deneyimliyim! Çünkü piyasa değeri 80 milyar dolara ulaşmış bir projeyi hayata getirmekten dolayı kabaca 3 bin dolar kazandım! Ayrıca her gün, birer çöp olan projelerden insanların milyonlarca dolar kazandığına tanık oluyorum.

Billy Markus toplamda elde ettiği 3 bin dolarlık geliri, Dogecoin’i yaratmak için çalıştığı saatlere böldü ve asgari ücretten daha az kazandığını söyledi.

2015 yılında Dogecoin’in diğer yaratıcısı Jackson Palmer, projeden ayrılma kararı almış ve aldığı kararın sebebini ise şöyle açıklamıştı: Kripto paraları, en iyi destekçilerini zenginleştiren ancak geri kalanına kaybettiren sömürücü bir araç olarak görüyorum.

Billy Marcus da ortağının bu düşüncesine katılmış ve belirli bir süre sonra projeden ayrılmıştı. Yaratıcıların bu ayrılışından sonra Dogecoin’de önemli bir büyüme gerçekleşti. Marcus’a göre eğer ortaklar projede kalsaydı, sonuç böyle olmayacaktı.

Eğer Jackson ve ben yüzde 100 açgözlü olsaydık, DOGE bugün bu kadar büyümüş olmazdı. Ancak yine de elimdeki tüm DOGE’ları 2015 yılında sattığım için pişmanım.

Daha fazla DOGE haberi için buraya bakabilirsiniz.

shiba inu - Dogecoin Yaratıcısı, DOGE'dan Kaç Para Kazandı?

Marcus Diğer Meme Coin’leri de Eleştirdi

Billy Marcus, Shiba Inu özelinde olmak üzere meme coin yaratıcılarına da kızgın. Ona göre yaratıcılar, “saçma sözler” vererek yatırımcıları ve paralarını kendilerine çekiyor.

Shiba Inu’nun yeni metaverse projesi için Billy Marcus; “Rastgele bir metaverse ve sahte arazilerin satışı” yorumunda bulunmuştu.

İlginizi çekebilir: Shiba Inu’nun Metaverse Evreninden Açıklamalar Gelmeye Başladı

Peki tüm bunları kendisi DOGE’dan yalnızca 3 bin dolar kazanabildiği için mi söylüyor, yoksa gerçekten de böyle mi düşünüyor? Yoruma açık bu soru ile haberimizi tamamlıyoruz.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar