Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43113.55
-2.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2328.45
2.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.43
-2.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.6
-0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dünya Yaban Hayatı Fonu, Nesli Tükenmekte Olan Hayvanları Korumak Üzere NFT Koleksiyonu Çıkaracak!

Üretilecek NFT’lerinin sayısı, nesli tükenmekte olan belirli türlerin mevcut popülasyonuna bağlı olacak.

Clock
Paylaş
Dünya Yaban Hayatı Fonu, Nesli Tükenmekte Olan Hayvanları Korumak Üzere NFT Koleksiyonu Çıkaracak!

Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF) 21 Ekim tarihinde yaptığı bir açıklama ile, dünya üzerinde nesli tükenmekte olan hayvanları ve yaşam alanlarını korumak üzere, yeterli gelir elde etmek için bir NFT koleksiyonu yayımlayacağını duyurdu.

728×90 muhabbit - Dünya Yaban Hayatı Fonu, Nesli Tükenmekte Olan Hayvanları Korumak Üzere NFT Koleksiyonu Çıkaracak!300x250 muhabbit - Dünya Yaban Hayatı Fonu, Nesli Tükenmekte Olan Hayvanları Korumak Üzere NFT Koleksiyonu Çıkaracak!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Yapılan açıklamada, yeni girişimin, nesli tükenmekte olan hayvanlara ait bilgileri içereceği bildirildi. Fungible Animals olarak adlandırılan koleksiyon için sanat eserleri yaratmak üzere seçilen NFT sanatçıları arasında Bosslogic, Freehand Profit, Eric Peters, Vinzent Britz, Lea Fricke, Romulo Kuranyi, Andres Ribon, Rocket&Wink, Etienne Kiefer ve Anna Rupprecht gibi ünlü isimler yer alıyor.

Yapılacak olan koleksiyon kapsamında, her sanatçının üreteceği NFT’lerinin sayısı, nesli tükenmekte olan belirli türlerin mevcut popülasyonuna bağlı olacak. Örneğin, dünyada kalan 290 dev ibis’i temsil edecek 290 adet NFT oluşturulacak. Dünya Yaban Hayatı Fonu’nun gerçekleştireceği bu kampanyadaki NFT’ler Polygon Network ile yayımlayacak. 

Fon tarafından yapılan açıklamada, WWF koleksiyonunun satışlarının 2 Kasım tarihinde Polygon üzerinde açılacağı ve kullanıcıların satın almak üzere bakiyelerinde USDC bulundurması gerektiği bildirildi.

WWF tarafından gerçekleştirilecek NFT lansmanı şirket ile birçok büyük girişim arasında yapılan anlaşma kapsamında düzenlenecek. Yapılan ortaklıklar kapsamındaki firmalar arasında ise Publicis Groupe, Meet Pablo, Max Penk, MoonPay , Polygon, Unifty ve Moonwolf gibi dev şirketler yer alıyor.

World Wide Fund Hakkında

World Wide Fund For Nature (WWF), dünyanın en büyük ve en deneyimli doğa koruma kuruluşlarından biridir ve 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Dünya çapında yaklaşık beş milyon sponsorun bu fonu desteklediği biliniyor. WWF’nin küresel ağının 40’tan fazla ülkede 90 ofisi bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanında çalışanlar şu anda biyolojik çeşitliliği korumak için 1.300 proje yürütüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar