Muhabbit

ALTCOIN

Dünyanın İlk Dijital Varlık Bankası Olan Sygnum, Ethereum 2.0 İçin Staking Hizmeti Başlattı!

Sygnum, Ethereum 2.0 stakingini sunan ilk banka oldu.

Clock
Paylaş
Dünyanın İlk Dijital Varlık Bankası Olan Sygnum, Ethereum 2.0 İçin Staking Hizmeti Başlattı!

Dünyanın ilk dijital varlık bankası olan Sygnum, yeni ve yükseltilmiş Ethereum ağı olan Ethereum 2.0 için staking hizmeti başlattığını duyurdu. Bundan sonra müşteriler yılda yüzde 7’ye varan bir getiri elde etmek için mevcut cüzdanlarından Ethereum’u stake edebilecekler.

Ethereum 2.0, önemli ölçüde daha düşük çevresel etki, ölçeklenebilirlik ve güvenlik ile artan verimlilik görecek ve ağı gelecekteki büyüme için daha iyi konumlandıracak.

Bu hizmetin, Sygnum’un bankacılık platformuyla tamamen entegre olacağı basit ve kullanıcı dostu bir kuruluma sahip olacağı belirtildi. Kurumsal düzeyde saklama ve tamamen ayrılmış cüzdanlarla, stake edilen ETH’lerin, müşterilerin en yüksek güvenlikle bireysel hesaplarında tutulacağı da ayrıca belirtildi. Bilindiği üzere Sygnum, halihazırda Tezos için staking ve ayrıca Dijital İsviçre Frangı stablecoin’inde (DCHF) getiri üreten sabit vadeli bir mevduat hizmeti de sunuyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sygnum Bank İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger, şu ifadelere yer verdi:

“Ethereum ikinci en büyük blok zinciri protokolüdür ve Ethereum staking, artık uygun, güvenli ve düzenlenmiş bir ortamda erişilebilen dijital varlık portföyleri için temel bir unsurdur.”

Ethereum, 250 milyar ABD dolarından fazla piyasa değeri ile lider akıllı sözleşme platformudur. Merkezi olmayan finans (DeFi) ürün ve hizmetlerinin büyük çoğunluğu Ethereum üzerinde çalışıyor ve DeFi alanı katlanarak büyümeye devam ediyor. Bununla birlikte DeFi’da Kilitlenen Toplam Değer 2021’in başlangıcından bu yana 3 kattan fazla büyüdü.

Sygnum Hakkında

Sygnum, dünyanın ilk dijital varlık bankası ve küresel erişime sahip bir dijital varlık bankasıdır. Sygnum Bank AG’nin İsviçre bankacılık lisansı ve Sygnum Pte Ltd’nin Singapur’daki sermaye piyasası hizmetleri (CMS) lisansı ile Sygnum, kurumsal ve özel nitelikli yatırımcılara, şirketlere, bankalara ve diğer finansal kurumlara tam bir güvenle dijital varlık ekonomisine yatırım yapma yetkisi vermektedir. İsviçre merkezli şirket dünya çapında faaliyet göstermektedir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar