Muhabbit

Dünyanın ilk SMS’i, NFT Oluyor!

Vodafone’dan gelen açıklamaya göre dünyanın ilk SMS’i NFT oluyor. Açık artırma ile satılacak NFT’nin gelirleri ise UNHRC’ye bağışlanacak.

Vodafone

Vodafone’dan nostaljik bir duyuru yapıldı. Dünyanın ilk SMS’i bir NFT’ye dönüştürülerek açık artırma ile satışa sunulacak.

Bundan çok önce değil, birçoğumuzun hatırlayacağı bir zamanda ilk cep telefonları ve SMS’ler ile tanışmıştık. O dönemdeki teknoloji ile şimdiki teknoloji farkına baktığımızda ise, dünyanın ne kadar hızlı bir ilerleme katettiğine gözlerimizle şahit olmaktayız.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Vodafone‘un yaptığı açıklamaya göre ilk SMS’in NFT’si, Ethereum ağında üretilecek ve satışı bu blok zincir üzerinden gerçekleştirilecek. Elde edilecek gelirin ise Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Ofisine (UNHRC) bağışlanacağı aktarılıyor.

İlk SMS Ne Zaman Atılmıştı?

İlk SMS, 3 Aralık 1992 tarihinde gönderilmişti. İçeriği ise “mutlu noeller” cümlesinden ibaretti.

Bu nostaljik habere konu olan NFT açık artırmasının adresi ise, Fransa’da bulunan Aguttes Müzayede Evi olacak.

Vodafone CEO’su Ahmed Essam, yapılacak organizasyon ile ilgili şu ifadelerde bulundu:

Geçmiş ile bugünü birleştiren bu etkinliğimiz ile, hem desteğe ihtiyacı olan insanlara yardım edeceğiz hem de “Birlikte Yapabiliriz” inancımızı sağlamlaştıracağız. Yapılacak bu etkinlikten dolayı ekibimle gurur duyuyorum.

Açık artırmayı kazanan kişi, NFT’ye ait orjinal iletişim protokolünün bir kopyasına da sahip olacak. Merak edilen ise şu: İlk SMS’in NFT’sine alıcılar ne kadar fiyat biçecekler?

Önümüzdeki günlerde bu sorunun cevabı ile ilgili yapacağımız haberi heyecanla bekliyoruz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version