Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39490
1.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2167.97
3.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.04
0.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.1
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

dYdX Uniswap ve Pancakeswap’i Geride Bıraktı!

Son 24 saat içerisinde büyük bir hacim artışı yakalayan platform, yaklaşık yüzde 85’lik bir artış yaşadı.

Clock
Paylaş
dYdX Uniswap ve Pancakeswap’i Geride Bıraktı!

Ethereum üzerinde çalışan merkezsiz türev işlem platformu dYdx, hacim rekoru kırıyor.

Son 24 saat içerisinde büyük bir hacim artışı yakalayan platform, yaklaşık yüzde 85’lik bir artış yaşadı.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre merkezsiz platformlar arasında hacim anlamında ilk sıraya yerleşen dYdX, Uniswap ve PancakeSwap’i geride bıraktı.

728×90 muhabbit - dYdX Uniswap ve Pancakeswap'i Geride Bıraktı!300x250 muhabbit - dYdX Uniswap ve Pancakeswap'i Geride Bıraktı!

Perpetual swap ve marjin işlem yapılmasına imkan tanıyan ve merkezsiz yapısı ile dikkat çeken dYdX, yeni bir platform değil.

Halihazırda Ethereum, Bitcoin, Solana, Sushiswap, Avalanche, Aave, Yearn Finance, Chainlink, 1Inch ve Uniswap için perpetual swap işlem imkanı tanıyan platformda en yüksek hacim ETH/USD paritesinde bulunuyor.

Güncel verilere göre son 24 saat içerisinde 1 Milyar $’ı aşan bir hacime ulaşan platformun en yakın rakibi PancakeSwap ise 890 Milyon $’lık bir işlem hacmine sahip durumda. Uniswap’in v3 sürümünde son 24 saate gerçekleşen işlem hacmi ise 880 Milyon $ civarında bulunuyor.

E BqqraVUAMsBA5?format=jpg&name=large - dYdX Uniswap ve Pancakeswap'i Geride Bıraktı!
DEX İşlem Hacimleri

Spot işlem tarafında da 3 farklı parite barındıran platformda, ETH/USDC, ETH/DAI ve DAI/USDC pariteleri bulunuyor. Spot işlem tarafında oldukça düşük bir hacime sahip olan platformda hacimlerin artış nedeni ile ilgili bir “airdrop” haberi bulunuyor.

Airdrop Detayları

26 Temmuz öncesinde platformda işlem yapan kullanıcıların faydalanabileceği ödüllerde DYDX token kullanıcılara verilmişti. 9 Ağustos tarihinde yaptığı duyuru ile birlikte platformun yönetişim tokenini duyuran dYdX Vakfı, tokeni hem bir yönetime katılma aracı hem de ödül için kullanmayı planlıyor.

Trade Ödülleri

DYDX Token’ın ortaya çıkması ile birlikte “trading rewards” isimli ödül programını başlatan platform, DYDX tokenin toplam arzının yüzde 25’ini bu programa ayırdığını duyurmuştu. Perpetual swap işlemleri gerçekleştirerek ödül kazanan kullanıcılar, bu sayede DYDX token elde edebilecek. Henüz büyük bir borsada işlem görmeyen dYdX tokeni, OTC platformlarında el değiştiriyor.

Siz daha önce dYdX platformunu kullanmış mıydınız?

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar