Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44017.93
5.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2296.59
2.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.32
14.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.7
-0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

dYdX’in Hacmi Coinbase’i Geride Bıraktı!

İlk defa Coinbase’in spot işlem hacmini geride bırakan dYdX, 5 Milyar $ civarında bir 24 saatlik işlem hacmine sahip durumda.

Clock
Paylaş
dYdX’in Hacmi Coinbase’i Geride Bıraktı!

Merkezsiz türev işlem platformu dYdX’in hacmi Coinbase’in hacmini geride bıraktı. Çin tarafında gelen yasaklama kararlarının da etkisiyle DeFi platformları tarafındaki işlem hacimleri ciddi derecede artarken, popüler türev işlem platformu dYdX’in hacmi lider merkezi borsaları geride bırakmaya başladı.

728×90 muhabbit - dYdX'in Hacmi Coinbase'i Geride Bıraktı!300x250 muhabbit - dYdX'in Hacmi Coinbase'i Geride Bıraktı!

İlk defa Coinbase’in spot işlem hacmini geride bırakan dYdX, 5 Milyar $ civarında bir 24 saatlik işlem hacmine sahip durumda.

Coinbase tarafında 4 Milyar $’a yakın bir işlem hacmi bulunurken eski Coinbase çalışanı ve dYdX’in kurucusu Antonio Juliano, hacim ile ilgili verileri kendi Twitter hesabından paylaştı.

Coinbase’de çalıştığı dönemlerde Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a kendi şirketini kurmak istediğini belirttiğini söyleyen Juliano, Armstrong’dan tam destek aldığını da açıkladı.

Armstrong’un dYdX’in en büyük destekçilerinden biri olduğunun altını çizen kurucu, ileride bir startup başlatmak isteyenlerin günümüzdeki “startup”lardan birinde çalışması gerektiğini ve kendisinin bu sayede birçok şey öğrendiğini açıkladı.

Çin Etkisi

dYdX tarafında hacim artışı piyasa tarafında Çin’deki yasaklar olarak okunurken, birçok kullanıcının işlemleri için DeFi platformu dYdX’i tercih etmeye başladığı belirtiliyor.

Wu Blockchain tarafından yapılan açıklamada da bu durum doğrulanırken, Çin menşeli merkezi borsalardan MetaMask ile DeFi platformlarına doğru ciddi bir akış yaşandığı açıklandı.

geçtiğimiz 6 ayda yüzde 19,700 oranında hacim artışı yaşayan dYdX, geçtiğimiz bahar aylarında 22 Milyon dolarlık ticaret hacmine sahipti.

Token Aktive Edildi

Geçtiğimiz ay kendi tokenini de çıkaran platform, DYDX Token ile yönetişim sistemini de devreye almıştı.

Halihazırda üzerinde 600 Milyon $’dan fazla kilitli varlık bulunduran platform, merkezsiz türev işlem opsiyonları arasında popülerliğini koruyor.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar