Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Madencilik Devi Ebang Corona Virüsü Suçluyor!

Kripto para madenciliği cihazları şirketi Ebang, yaşadığı gerilemeyi Corona virüsü pandemisine bağladı.

Clock
Paylaş
Madencilik Devi Ebang Corona Virüsü Suçluyor!

Kripto para madenciliği cihazları denildiğinde akla gelen beş şirketten biri olan Ebang, 2020 yılında birçok yeni girişime atılmıştı. Ancak bu girişimler de gerilemeye engel olamadı.

Tüm dünyayı esir alan Corona virüsü pandemisi, kripto para dünyasını etkilemeye devam ediyor. Kripto para madenciliğinde liderliği elinde tutan Çin’in önemli madencilik cihazları şirketi Ebang da etkilenenlerden. Üstelik hedeflerinden birkaçını gerçekleştirmiş olmasına rağmen.

Geçtiğimiz yıl aynı dönemde yapılan SEC raporlarına göre 2020 yılında Ebang’ın toplam net geliri 22,35 milyon dolardan %50,6’lık bir düşüşle 11 milyon dolara geriledi.

Henüz denetlenmemiş mali verilere göre, kapsamlı net zarar ise 2020 yılının ilk yarısında önceki yıla göre çok daha iyi durumda. Önceki yıl 17,6 milyon dolar olan net zarar 2020 yılında 7,3 milyon doların biraz altında.

Ebang Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dong Hu, toplam net gelirdeki düşüşü, Corona virüsü pandemisine bağladı. Hu’ya göre pandemi sebebiyle çip tedarik etmekte zorlanması Ebang’in işleri ciddi şekilde sekteye uğratan bir hammadde kıtlığı yaşamasına neden oldu. Yaşanan sıkıntılar doğrultusunda şirketin gelir yapısını optimize etmeye ve yeni gelir akışları keşfetmeye yöneldiğini de ekledi.

Ebang, yılın ilk yarısında 2020 hedeflerinden biri olan Nasdaq üzerinde EBON adıyla listelenerek hedefini gerçeğe dönüştürmüştü. Ancak hedeflerinden birine ulaşması bile onu bu gerilemeden kurtaramadı. Yaşanan gerileme verilerinin halka açıklanmasından sonra şirket yaklaşık %5’lik bir değer kazandı.Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar